Bitcoin, BNB Satan Kurumsal Para Bu 4 Coinden Aldı!

Dijital varlık yatırım ürünlerinde üst üste 4. haftada toplam 54 milyon ABD doları çıkış oldu. Bu doğrultuda toplam çıkış 200 milyon ABD dolarına ulaştı. Bu da toplam yönetilen varlıkların (AuM) %0,6’sını temsil ediyor. Bitcoin (BTC)’de 38 milyon dolarlık çıkış olurken, 4 altcoin yatırımcılardan talep gördü.

Dijital varlık yatırım ürünlerinde üst üste 4. hafta çıkış oldu

Analitik kaynağı Coinshares’ın verilerine göre, dijital varlık yatırım ürünlerinde üst üste 4. haftada çıkış oldu. Bu kapsamda toplam 54 milyon ABD doları çıkışla, toplam çıkış 200 milyon ABD dolarına ulaştı. Bu da toplam yönetilen varlıkların (AuM) %0,6’sını temsil ediyor. Son fiyat düşüşleri, toplam AuM’nin Nisan ortasındaki zirvesinden bu yana %13 oranında düştüğünü gösterdi.

Bitcoin

Çıkışların Avrupa’da yoğunlaşması dikkatleri çekiyor

Geçen haftaya benzer şekilde, çıkışlar bölgesel açıdan geniş çaplıydı. Uzmanlara göre bu da olumsuz duyarlılığın sadece birkaç yatırımcı üzerinde yoğunlaşmadığını gösteriyor. Bununla birlikte, özellikle ABD’deki çıkışların %84’ü short pozisyonlardan satış yapan yatırımcılardan kaynaklandı. Ayrıca, bu durumu göz önüne aldığımızda, çıkışlar öncelikle Avrupa’da yoğunlaştı.

Bitcoin

Çıkışlar Bitcoin üzerinde yoğunluk kazandı

Altcoinhaberi.com olarak bildirdiğimiz üzere Bitcoin (BTC)’de toplam 38 milyon ABD doları çıkış oldu. Son dört haftalık çıkışların toplamı ise 160 milyon ABD dolara ulaştı. Bu, dönem içindeki tüm çıkışların %80’ini temsil ediyor. Ayrıca, short Bitcoin çıkışlarıyla birleştirildiğinde 201 milyon ABD dolarına ulaşıyor. Böylece, son dönemdeki yatırımcı faaliyetlerinin neredeyse yalnızca bu varlığa odaklandığını vurguluyor.

Bu arada, kripto para piyasası günlük görünümde genel olarak yeşilde işlem görüyor. Lider kripto Bitcoin, basın zamanında, günlük bazda %1,90 artışla 27.447 dolardan işlem görüyor. BTC, haftalık zaman diliminde ise kırmızıda ve %1,37 değer kaybetti.

Bitcoin

Bitcoin ile birlikte BNB çıkış görürken, 4 altcoin giriş kaydetti

Multi asset yatırımlarında geçen hafta 7 milyon ABD doları çıkış oldu. Alışılmadık bir şekilde 8 farklı altcoin varlığında ise giriş gerçekleşti. Uzmanlara göre bu da yatırımcıların daha maceracı ve seçici hale geldiğini gösteriyor. En dikkat çekici girişler sırasıyla 0,5 milyon dolar, 0,23 milyon dolar ve 0,2 milyon dolar giriş gören Cardano (ADA), Tron (TRX) ve Sandbox’a (SAND) oldu. Binance Coin (BNB) ise toplamda 0,5 milyon ABD doları çıkış gören tek altcoin oldu. Bu arada, dünyanın en büyük kripto borsasının tokeni, günlük bazda %0,6 atışla 314 dolardan el değiştiriyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Altcoinhaberi.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Altcoinhaberi.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Altcoinhaberi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Altcoinhaberi.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Altcoinhaberi.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Altcoinhaberi.com’u bağlamaz.

Uyarı: Altcoinhaberi.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Altcoinhaberi.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Altcoinhaberi.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Başa dön tuşu