Günün öne çıkan kripto paraları hangileri oldu? 13 Mart 2024

72 bin doların üzerinde alıcı bulan Bitcoin (BTC), altcoin piyasasını yukarı taşımaya devam ediyor.

68.500 Dolara iğne attıktan sonra hızlı bir şekilde toparlayan Bitcoin (BTC) tekrardan 72.000 doların üzerine yerleşti. Altcoin’ler genelinde ilk baş tedirginlik yaratan kripto paraların amirali, son yükselişiyle beraber piyasaya ve yatırımcılarına rahat bir nefes aldırdı. Altcoin’lerin çok büyük bir kısmı yükseliş kaydetmiş olsa da bazı projeler volatiliyle rekabet edemeyerek değer kaybetti. Peki son 24 saatte en çok hangi altcoin’lerde paralarda fiyat değişimi gözlemlendi?

Kazanan kripto paralar listesi

En çok yükselen coin’ler listesinde son 24 saatte yüzde 34,62 artış gösteren NEAR Protocol (NEAR) zirveye oturdu. Yüzde 14,56’lık artışla dogwifhat (WIF) ikinci sırada, THORChain (RUNE) yüzde 16,03’lük artışla üçüncü sırada, yüzde 15,95’lik artışla Toncoin (TON) dördüncü sırada yer aldı. Son sıraya ise yüzde 14,59’luk artışla Injective (INJ) yerleşti.

yukselen-kripto-paralar

Kaybeden coin’ler listesi

En çok düşen coin’ler listesinin ilk sırasında Bonk (BONK) yer aldı. BONK son 24 saatte yüzde 6,74 düşerek zirveye yerleşti. Ardından Kaspa (KAS) geldi. KAS son 24 saatte yüzde 6,10 değer kaybetti. Üçüncü sırada yüzde 5,98’lik düşüşle Mina (MINA), dördüncü sırada yüzde 4,85’lik düşüşle Helium (HNT) ve son olarak beşinci sırada yüzde 4,50’lik düşüşle The Graph (GRT) yer aldı.

dusen-kripto-paralar

Dün akşam saatlerinde 68.500 doları test eden BTC, daha sonrasında yukarı yönlü bir ivme yakalayarak sektöre can verdi. BTC’nin öncülüğünde harekete geçen altcoin’ler ise kısa/orta vadeli görünüm için yeşil ışık yaktı.

Başa dön tuşu