Google, Bu Altcoin ile Ortaklık Kurdu: Fiyat Sıçradı!

Celo Vakfı ve Google Cloud sürdürülebilir Web3 girişimlerini desteklemek için işbirliğine gidiyor. Bu işbirliği, Celo üzerinde çalışan kurucuların Google Cloud ve Google’ın mobil geliştirme platformu Firebase için kredilere erişmesine olanak tanıyacak. Haberin etkisiyle altcoin fiyatı yükselişe geçti.

Google Cloud Celo ile ortak oldu, altcoin fiyatı fırladı!

Altcoinhaberi.com olarak bildirdiğimiz üzere Celo Vakfı, Google Cloud Blockchain ekosistemindeki misyona uygun projeleri desteklemek ve Google Cloud hizmetlerinin erken benimsenmesini ilerletmek için Google Cloud ile ortaklık kurdu. İşbirliği, Celo üzerinde çalışan kurucuların Google Cloud ve Firebase kullanımı için kredilere erişmesine olanak tanıyacak ve böylece Celo’nun mobil öncelikli altyapısını ve merkezi olmayan uygulamalarını (Dapps) geliştirecek.

Haberin etkisiyle altcoin fiyatı dikey bir hamle yaptı. CELO, gün içindeki 0,6408 dolardan bir sıçramayla 0,7063 dolara ulaştı. Bununla birlikte, daha sonra hafif geri çekilme gördü. Basın zamanında altcoin, günlük bazda %7,35 artışla 0,6836 dolardan işlem görüyordu.

Altcoin
CELO günlük fiyat grafiği / Kaynak: CoinMarketCap

Firebase, Google tarafından geliştirilen ve geliştiricilere kimlik doğrulama, gerçek zamanlı veritabanları, bulut depolama ve mesajlaşma dahil olmak üzere uygulama oluşturmak için çeşitli araçlar ve hizmetler sağlayan bir mobil ve web uygulama geliştirme platformudur.

Google ve Celo işbirliği neyi amaçlıyor?

Duyuruya göre, Google Cloud ekibi ayrıca Celo Vakfı’nın Founders in Residence programına mentorluk ve rehberlik sağlayacak ve girişimcileri sürdürülebilirlik odaklı girişimler geliştirmede destekleyen sanal Celo Camp hızlandırıcı programına katılacak. Ayrıca, iki kuruluş Web3 sürdürülebilirliği ve inovasyonuna odaklanan hedefli atölye çalışmaları ve etkinliklere birlikte ev sahipliği yapmayı amaçlıyor.

Celo Vakfı’nın ekosistem büyüme başkanı Xochitl Cazador, yaptığı bir açıklamada “Google ve Celo Vakfı arasındaki bu yeni ve genişletilmiş ortaklık, Blockchain teknolojisi ve Celo’daki gerçek dünya kullanım durumlarını ölçeklendirme yeteneği için işbirliği içinde daha geniş bir farkındalık yaratma yeteneğini geliştiriyor” dedi.

Altcoin

Cazador ayrıca, “Google Cloud‘un çekirdek ekibi, Web3 ve sürdürülebilirliğin kesişimine odaklanan ortak hackathonlar, atölye çalışmaları ve etkinlikler aracılığıyla Celo Vakfı’nı da destekleyecek. Ortaklık, her iki ekibin de Blockchain teknolojisinin çevresel konuları ele almak için çok uygun olduğuna dair inancını daha da güçlendirmeyi amaçlıyor,” açıklamasını yaptı.

Celo Network’teki sürdürülebilirlik odaklı girişimlerin karşılaştığı zorluklara değinen Cazador, “son derece teknik işe alım süreçleri, karmaşık arayüzler ve alışılmadık işlem ücreti para birimlerinin Web3 alanındaki bu tür girişimler için girişte büyük engeller oluşturduğunu” paylaştı. Bununla birlikte Cazador, Celo’nun Google Cloud ile ortaklığının “yeni ve yerleşik projeler üzerindeki baskıyı hafifleteceğini ve böylece ekosistem kurucularının bugünün ve yarının en büyük sürdürülebilirlik sorunlarının üstesinden gelmesine olanak tanıyacağını” kaydetti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Altcoinhaberi.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Altcoinhaberi.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Altcoinhaberi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Altcoinhaberi.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Altcoinhaberi.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Altcoinhaberi.com’u bağlamaz.

Uyarı: Altcoinhaberi.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Altcoinhaberi.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Altcoinhaberi.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Başa dön tuşu