GALA, SHIB, MATIC Cüzdan İstismarı: Borsa Açıklama Yaptı!

Kripto para borsası Bitrue, SHIB, MATIC, GALA cüzdanlarına ilişkin istismar konusunda yeni bir güncelleme paylaştı.

Bitrue’dan SHIB, MATIC, GALA cüzdan istismarına ilişkin açıklama

Singapur merkezli kripto borsası Bitrue, Nisan ayının başlarında, sıcak cüzdanlarından birinde bir açık olduğunu bildirdi. Saldırgan Ethereum (ETH), Quant (QNT), Gala (GALA), Shiba Inu (SHIB), Holo (HOT) ve Polygon (MATIC) cinsinden yaklaşık 23 milyon dolar değerinde varlığı geri çekti. Bitrue’ye göre, etkilenen sıcak cüzdan, borsadaki toplam varlıkların yalnızca %5’inden daha azını içeriyordu.

Kripto para borsası, bu konudaki gelişmelere işlişkin bir açıklama yaptı. Bu bağlamda Bitrue, “Güncelleme: Tüm hizmetler tamamen çalışır durumdadır. Desteğiniz için teşekkür ederiz,” dedi.

Bitrue, bir dizi güvenlik kontrolü yaptı. Daha sonra, çoğu kullanıcının etkilenmediğini tespit etti. Ancak, bazı kullanıcıların para çekme işlemlerinde kısa kesintiler yaşadığı sonucuna vardı. Bununla birlikte, kripto para borsası, olaydan etkilenen kullanıcıların zararını tam olarak tazmin edeceğine söz verdi.

Ancak, o sırada güvenlik kontrollerini kısmen tamamlayabildi. Tüm tokenlar için normal işlemlere devam edebilmesine rağmen, istismarda çalınan varlıklar arasında yer alan QNT, MATIC veya HOT için bunu yapamadı. Kripto borsası, paylaştığı son güncellemede, tüm hizmetlerin tamamen çalışır durumda olduğunu belirtti. Ayrıca, topluluğuna destekleri için teşekkür etti.

Fonların daha fazla istismar edilmesi önlendi, ancak…

Saldırının geçmişine bir bakalım. Altcoinhaberi.com’dan takip ettiğiniz üzere Bitrue, 14 Nisan’da, bilinmeyen bir kişi veya bir grup borsanın sıcak cüzdanlarından birini istismar ettiğini duyurdu. Saldırganlar yaklaşık 23 milyon dolar değerinde kripto ile kaçmayı başardılar. PeckShieldAlert’e göre bu listede 22,5 milyar Shiba Inu, 320 ETH, 173.000 QNT, 46,4 milyon GALA, 756,15 milyon HOT ve 310.000 MATIC bulunuyordu.

Bitrue, saldırıya uğrayan cüzdanın borsa tarafından depolanan toplam kripto miktarının yalnızca %5’ini elinde tuttuğunu vurguladı. Cüzdanlarının geri kalanı tehlikeye atılmadı. Saldırı nedeniyle Bitrue, para çekme işlemleri askıya aldı. Borsa, tespit edilen tüm etkilenen müşterilerin kayıpları için tam tazminat alacağına söz verdi.

Kripto para piyasası fiyat hareketi

Lider kripto Bitcoin, ABD’de olumlu para politikaları beklentisiyle Çarşamba günü 30.000 dolar civarına yükseldi. Ancak, ABD piyasasının açılmasından kısa bir süre sonra, satışlar sonucunda fiyatlar 27.700 dolar seviyesine geriledi. Bununla birlikte, bugün lider kripto bir geri dönüş yaptı ve 29.000 doların üzerine çıktı.

Uzmanlara göre BTC, Amerikan hükümetinin ve sorunlu kripto para borsası Mt. Gox’un Bitcoin satışı söylentilerinden daha fazla etkilenmiş olabilir. Çünkü fiyatlar 27.200 dolara kadar düştü. Öte yandan, başlangıçta uyarıları yapan on-chain şirket Arkham Intelligence, sonunda bu tür veri uyarılarının yanlış kategorize edildiğini kabul etti. Sonuç olarak Bitcoin, kayıplarını telafi ederek, 30 bin doların kapısına kadar geldi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Altcoinhaberi.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Altcoinhaberi.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Altcoinhaberi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Altcoinhaberi.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Altcoinhaberi.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Altcoinhaberi.com’u bağlamaz.

Uyarı: Altcoinhaberi.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Altcoinhaberi.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Altcoinhaberi.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Başa dön tuşu