FTX’ten 5 milyar dolarlık fonu geri aldık açıklaması

Sam Bankman-Fried tarafından kurulan iflas etmiş şirketin avukatı Çarşamba günü dava yargıcına yaptığı açıklamada , kripto Borsası FTX’in nakit ve likit kripto para üniteleri ve menkul değerlerde 5 milyar dolardan fazla geri aldığını söyledi.

Şirket, Kasım ayında iflas müracaatında bulunmuş ve ABD Adalet Bakanlığı savcıları, Bankman-Fried’i yatırımcılara, müşterilere ve kreditörlere milyarlarca dolara mal olabilecek “destansı” bir dolandırıcılık düzenlemekle suçladı. İflas eden şirketi denetleyen avukatlar ve danışmanlar alacaklılara borçlu olunan varlıkları geri ödeme yapmak için fonları geri almaya çalışıyor.

FTX’in avukatı Andy Dietderich, Çarşamba günü Delaware’de görülen duruşmanın başında davaya bakan iflas yargıcına “5 milyar doların üzerinde nakit, likit kripto para ünitesi ve likit yatırım menkul değerleri bulduk” dedi.

Dietderich ayrıyeten şirketin defter bedeli 4,6 milyar dolar olan stratejik olmayan yatırımları satmayı planladığını, lakin bu defterlerde nitelenen bedelin güvenilmez olarak nitelendirildiğini söyledi.

Başa dön tuşu