Formula 1 Yarışları İçin Bu Altcoin Seçildi!

NFT biletleme programı ilk kez Formula 1 Grand Prix’sinde başlıyor. Bu program kapsamında, Elemint, Bary ve Platinium Group ortak olarak yakında tanıdığımız bir altcoin’i seçti. NFT biletleme programı ilk kez Formula 1 Monaco Grand Prix’sinde hayata geçecek.

Bu altcoin sayesinde Formula 1’de NFT bilet uygulaması başlıyor

Altcoinhaberi.com olarak belirttiğimiz üzere Formula 1 Monaco Grand Prix’si, Polygon, Web3 şirketleri Elemint ve Bary ile dünya çapında F1 etkinliklerinin en büyük biletleme operatörü Platinium Group ortaklığında özel bir NFT biletleme programının lansmanını yaptı.

İkonik F1 yarışı, 26-28 Mayıs tarihlerinde gerçekleşecek. Bunun için katılımcılara, dijital koleksiyonlar ve etkinlik anısına benzersiz hediyelik eşyalar olarak da kullanabilecekleri, özelleştirilmiş, tahrif edilemeyen NFT biletleri verilecek. Zaman içinde NFT biletleri, yarış sonrası ağırlama veya gelecekteki Grand Prix etkinlikleri için de anahtar olacak. Ayrıca, bilet indirimleri gibi ek avantajların kilidini açacak. Ayrıca, Formula-1 etkinliklerinin geri dönen izleyicileri için sadakat avantajları sağlayacak.

NFT’ler, izlenebilirlikleri, programlanabilirlikleri ve çoğaltılamamaları nedeniyle kağıt biletlere mükemmel bir alternatif. Bu yüzden, eski biletleme sistemlerinin karşılaştığı birçok sorunun üstesinden gelme potansiyeli var.

Altcoin

NFT biletleme: İşte tüm ayrıntılar

Beklendiği gibi, Elemint ve Bary, altcoin projesi Polygon’un destekleyeceği yeni bir biletleme platformu kuruyor. Bu platform aracılığıyla Formula 1 biletleme deneyimini dönüştürmek için Platinium Group ile bir ortaklık kurdular. İkonik Formula 1 Monaco Grand Prix’si, antrenmanlardan sıralama turlarına ve ardından yarışın kendisine kadar tüm yarışma boyunca kullanılabilecek olan bu yeni hizmetin lansman etkinliği olarak hizmet verecek.

Özellikle Elemint, kullanıcıların Polygon Blockchain’de düzenlenecek benzersiz ve taklit edilemez bir dijital bilet (NFT şeklinde) almalarına olanak tanıyan güvenli bir platform oluşturdu. NFT’lerin ve Blockchain teknolojisinin kullanılmasının faydalarından biri, sahte biletlerin düzenlenmesini önlemeye yardımcı olması. Ayrıca, yeni sistem biletlerin karaborsada yeniden satılmasını engelleyecek.

NFT biletleri, her Formula-1 Grand Prix’si için dijital koleksiyonlar şeklinde gelecek. Ayrıca, etkinlikten sonra her birini benzersiz bir dijital hatıraya dönüştürecek. Dahası, biletler ve hatıra eşyaları da kişiselleştirilebiliyor. Aslında her birinin bir anahtarı var. Bunlar, Monako Grand Prix pistinin saç tokası, Sainte-Dévote veya Casino gibi çeşitli ikonik etaplarını sergileyecek.

Altcoin

Polygon ortaklığındaki yeni NFT biletlerine ilişkin açıklamalar

Polygon Labs Başkan Yardımcısı Urvit Goel, konuya ilişkin olarak şu açıklamayı yaptı:

Elemint, Bary ve Platinium Group ile birlikte çalışarak Formula 1 biletleme deneyimini yeniden keşfedeceğiz. Biletleme platformu, Ethereum’un sağlam güvenliğini NFT’nin sahteciliğe karşı dayanıklı benzersizliğiyle birleştirerek biletlerin gerçekliğini artıracak. Ayrıca, sahteciliği önlerken taraftarlara kalıcı dijital anılar sunacak. Büyük etkinliklerin NFT biletlerinin ve Blockchain teknolojisinin sunabileceği faydaları kabul ettiğini görmek son derece cesaret verici.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Altcoinhaberi.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Altcoinhaberi.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Altcoinhaberi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Altcoinhaberi.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Altcoinhaberi.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Altcoinhaberi.com’u bağlamaz.

Uyarı: Altcoinhaberi.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Altcoinhaberi.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Altcoinhaberi.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu