Fiyat düşüşü sürecek mi?

Katman-2 projesi Metis (METIS), son sekiz saatte yüzde 5’ten fazla düşüş yaşayarak önemli bir kırılıma yaklaştı.

Kripto para piyasası, 2023 yılının ilk ayının kapanışına yaklaştı. 31 Ocak’ta kripto para piyasası için önemli bir kapanış gerçekleşecek. İlk ay kripto piyasası oldukça temkinli hareket etti.

Spot Bitcoin ETF’lerin 11 Ocak’ta işleme başlamasıyla, kripto para piyasasında büyük bir düşüş gözlemlendi. Kâr satışları ve Grayscale gündemiyle gerçekleşen düşüşten birçok altcoin de etkilendi.

Popüler katman-2 projesi Metis, 15 Ocak tarihinde gördüğü 135 dolar zirvesinden düşüşe başladı. METIS, 15 günde yüzde 36’ya yakın değer kaybetti ve 86 dolara geriledi. METIS, dönüş için yeterli yapıya sahip durumda mı?

Metis (METIS) beklentileri karşılayacak mı?

Kısa sürede popülerlik kazanan ve önemli bir yatırımcı kitlesine erişen katman-2 projesi Metis (METIS), uzun süredir düşüş yönlü hareketlilik sergiliyor. METIS, spot Bitcoin ETF’lerin yaramadığı coin’ler arasında yer alıyor.

Metis, Topluluk Testi girişiminin ilk 2 haftasında 100 binden fazla katılımcıya erişti. PoS (Proof of Stake) Sıralayıcı Havuzu için Topluluk Testi girişimini başlatan ekip, büyük bir katılıma ev sahipliği yaptı. Katılımcılar, ana ağ öncesi Metis’in testnet’inde işlemlerde bulundular. Bu işlemler ile, ağın dayanıklılığı ve işlevselliği test edildi. Ayrıca Metis ekibi, katılımcıları ödüllendireceğinin de altını çizdi.

Ekosistem ve topluluk geliştirmeye odaklanan Metis, kripto tarafında zorlu günlerden geçti. METIS, sert düşüş ile 86 dolara kadar geriledi.

metis grafik analiz

METIS grafiğine bakıldığında, fiyatın önemli bir bölge olan 86 dolar seviyesinde tutunmaya çalıştığı görülüyor. Bu bölgenin kaybedilmesi halinde METIS, ara işlem bölgesi kırıp, 81,50 dolar desteğine kadar düşüş yaşayabilir. METIS, 81,50 dolar desteğine de tutunamazsa 72,20 dolar bölgesindeki majör destek noktasına geri çekilebilir.

METIS, toparlanma sinyali vermesi ve fiyatın kutu içerisinde kalıcı olması halinde yükseliş gerçekleştirebilir. METIS, 91 dolar direncini test edebilir. Bu bölgeyi kırması halinde, 98,3 dolara kadar yükseliş gerçekleştirebilir. METIS için yükseliş trendini ateşleyecek direnç noktası ise 105 dolar bölgesi olacaktır.

Başa dön tuşu