Finans Uzmanları Belirledi: SHIB Satma Zamanı mı?

Shiba Inu, 2021’de muazzam bir kazançla yatırımcıları şaşırttı. Ancak o zamandan beri SHIB mücadele ediyor. Bu yıl bir metaverse projesi gibi potansiyel katalizörler şimdiye kadar meme token’a bir destek sunmadı. Peki SHIB’i satma zamanı geldi mi?

SHIB’nin bu yıl iyi bir performans gösterme ihtimali düşük

Özellikle son haftalarda Pepe’nin (PEPE) önemli yükselişiyle meme coin’lere olan ilgi yeniden canlandı. Shiba Inu’nun (SHIB) fiyatı, bu gelişmenin ışığında yoğun bir inceleme konusu haline geldi. Finder’da kıdemli bir dijital varlık analisti olan Frank Corva’ya göre, ABD’de Mayıs ve Ekim 2021 arasında farklı bir senaryo vardı. Bu dönemde, birçok kişi hala teşvik çekleri alıyordu. Ayrıca, enflasyonun tüketim malları fiyatları üzerindeki etkisi henüz önemli ölçüde hissedilmemişti. Sonuç olarak, insanlar daha fazla harcanabilir gelire sahipti. Bu da SHIB gibi meme-coin’lerin spekülatif alım satımına katılmalarını sağladı. Ancak Corva, ABD’deki ve küresel ölçekteki mevcut durumun önemli değişikliklere uğradığını söylüyor. Bu nedenle, zıt bir manzaraya işaret ettiğini kabul ediyor. Buradan hareketle Corva, şu değerlendirmeyi yapıyor:

SHIB’nin bu yıl iyi bir performans gösterme ya da ATH seviyesine ulaşma olasılığı düşük. SHIB, ATH seviyesine Ekim 2021’de, kripto piyasası ikinci zirvesine doğru yol alırken ulaştı. Şu anda en yüksek seviyesinin yaklaşık %90 altında işlem görüyor.

SHIB

SHIB, yatırımcılar için cazip bir fırsat sağlıyor!

Project Management Revolution’ın CEO’su ve kurucusu Nick Stekovic, SHIB’nin 2023’te büyüme için elverişli bir konumda olduğunu ileri sürüyor. Stekovic, token’ın başlangıcından bu yana kaydettiği kayda değer başarının ve devam eden popülerliğinin altını çiziyor. Dahası, SHIB’nin kendine özgü mutabakat mekanizması, hızla ölçeklendirme kabiliyetine sahip güvenli ve güvenilir bir Blockchain protokolü arayan yatırımcılar için cazip bir fırsat sağlıyor. Özellikle Stekovic şunlara vurgu yapıyor:

Benzersiz mutabakat mekanizması, hızla ölçeklenebilen güvenli ve güvenilir bir Blockchain protokolü arayan yatırımcılar için cazip bir seçenek.

SHIB

Stekovic ayrıca, bazı uzmanların SHIB’nin “düşük işlem ücretleri ve hızlı işlem süreleri nedeniyle” bu yıl içinde ilk 10 kripto para birimi arasında yer almak için önemli bir potansiyele sahip olduğuna inandığını söylüyor. CEO ayrıca Shibarium’u çevreleyen devam eden ağ gelişmelerini de ima ediyor. SHIB ekibi, Katman 2 (L2) çözümlerinin ağ üzerinde gerçekleştirilen her işlem için tokenlerin “yakılmasını” içereceğini doğruladı. Bu, bir kullanıcı Shibarium üzerinde bir işlem başlattığında, SHIB tokenlerinin dolaşımdan kalıcı olarak kaldırılma olasılığı olduğu anlamına geliyor. Bu bağlamda Stekovic, şu açıklamayı yapıyor:

Shiba Inu ayrıca, token’ın 2023’te yeni zirvelere ulaşmasına yardımcı olabilecek büyük şirketler ve kurumlarla bir dizi ortaklık geliştiriyor. SHIB’nin arkasındaki ekip, kullanıcıları için mümkün olan en iyi kullanıcı deneyimini yaratmaya kendini adamış durumda. Bunun da bu yıl daha fazla benimsenme ve büyümeye yol açması mümkün.

Shiba Inu’nun sorunu: Muazzam token arzı

Motley Fool finans uzamanı Adria Cimino da SHIB’i değerlendiriyor. Değerlendirme sonrası meme coin’in satma zamanı olup olmadığını açıklıyor. Dolaşımdaki token arzına bakarsak, Shiba Inu’nunki 589 trilyonu aşıyor. Buradaki sorun, değer kazanımlarını sınırlaması. Örneğin, Shiba Inu 1 dolara çıkarsa piyasa değeri 589 trilyon dolara ulaşacak. Bu değer tüm kripto para piyasasından ve hatta Apple ya da Amazon gibi devasa şirketlerden çok daha fazla.

Ancak son zamanlarda Shiba Inu bu zorluklara karşı koyma konusunda ilerleme kaydetti. Altcoinhaberi.com’dan takip ettiğiniz üzere Shiba Inu, insanların arazi satın almasına olanak tanıyan ve daha sonra oyun ve etkinlikler içerecek olan metaverse projesini tanıttı. Shiba Inu’nun Shibarium’u, geliştiricilerin katman-2 üzerinde merkezi olmayan uygulamalar oluşturmasına olanak tanıyor. Düşük maliyetli ve tokenleri yakmak için bir mekanizmaya sahip. Buradaki fikir token arzını düşürmek.

İyi haber şu ki Shiba Inu bu projeleri başlattı. Kötü haber ise bu projelerin kripto para biriminin değerini yükseltecek katalizörler olmaması. Aslında, Shiba Inu geçtiğimiz ay yaklaşık %20 değer kaybetti. Bu çabalar Shiba Inu’yu canlandırmaya yetmediyse, önümüzdeki aylarda bu meme coin’ini neyin yükseltebileceğini hayal etmek zor.

Ancak bu gelişmelerin Shiba Inu’yu yukarı çekmemiş olması çok da şaşırtıcı değil. Bunlar kesinlikle olumlu olaylar. Ancak yine de yukarıda bahsettiğim sorunları çözmüyorlar. Shiba Inu rakipleri arasından sıyrılamazsa ve token arzı yüksek kalırsa, bu SHIB’in yarının kripto para piyasasını belirlemesi pek olası değil.

Shiba Inu’yu satma zamanı geldi mi?

Bunun yanıtı mali durumunuza, risk konusundaki rahatlığınıza ve şimdiye kadar Shiba Inu’dan elde ettiğiniz kazanç ya da kayıplara bağlı. Yatırımlarından kazanç elde eden ya da çok fazla kaybetmeyen yatırımcılar muhtemelen satış yapmaktan daha iyi olacaktır. Potansiyel olarak büyük bir kayıpla karşı karşıyaysanız ve bunu kabul edebiliyorsanız, şimdi çıkmayı da düşünebilirsiniz. Aksi takdirde, burada kalmayı tercih etmeniz gerekir. Shibarium ve metaverse projesi başarılı olursa Shiba Inu’nun bir miktar yükselmesi mümkün. Ancak, her halükarda, bugün Shiba Inu’yu satın almazdım. Kripto para dünyası başka daha iyi fırsatlar sunuyor.

Makaledeki görüşler ve tavsiyeler uzmanlara ait olup, kesinlikler yatırım tavsiyesi değildir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Altcoinhaberi.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Altcoinhaberi.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Altcoinhaberi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Altcoinhaberi.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Altcoinhaberi.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Altcoinhaberi.com’u bağlamaz.

Uyarı: Altcoinhaberi.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Altcoinhaberi.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Altcoinhaberi.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Başa dön tuşu