Ethereum Mucidi Borsaya ETH Boşaltıyor!

Kripto para piyasasında kırmızının tonu artıyor. Lider altcoin Ethereum, son 24 saat içinde yüzde 6’nın üzerinde değer kaybetti. Bu gelişmelerin ortasında Ethereum kurucu ortağı Jeffrey Wilcke, kripto borsası Kraken’e 22 bin ETH aktardı. Bu da, ‘Satış mı gelecek ve ETH çökecek mi?2 sorusunu akıllara getirdi.

Ethereum mucidi Jeffrey Wilcke 22 bin ETH’yi elden çıkardı!

Ethereum’u hep kurucu ortak Vitalik Buterin ile tanıyoruz. Ancak, Buterin en fazla ön plana çıkan olsa da lider altcoin’in kurucu ortaklarında birisi. Bir başka Ethereum kurucu ortağı olan Jeffrey Wilcke, 22.000 ETH’yi kripto borsası Kraken’e transfer etti. Wilcke’nin, 5 Haziran’da aktardığı ETH, yaklaşık 41 milyon dolar değerinde.

Bu arda, Altcoinhaberi.com’dan takip ettiğiniz üzere Ethereum Vakfı ve kurucu ortağı Vitalik Buterin de milyonlar değerinde ETH satışı yaptı. Bu satışların ardından gelen bu hamle, ETH fiyatının önümüzdeki haftalarda büyük bir düşüşe tanık olup olmayacağına dair spekülasyonları artırdı. Etherscan verilerine göre Wilcke, Kraken’e tam olarak 41,13 milyon dolar değerinde 22.000 ETH aktardı.

Ayrıca, Jeffrey Wilcke, en son 5 ve 6 Ocak 2021 tarihlerinde yüklü miktarda ETH satmıştı. Bu işlemlerinde Wilcke, Kraken’de 15.000 ETH sattı. Bu arada, Jeffrey Wilcke halen 280,32 milyon dolar değerinde 150.038 ETH’ye sahip.

Ethereum’un göz önündeki kurucu ortağı Vitalik Buterin ise Mayıs ayında 200 ETH sattı. Buna ek olarak Ethereum Vakfı da benzer bir hamleyle, Kraken’de 15.000 ETH sattı. Jeffrey Wilcke, Vitalik Buterin ve Ethereum Vakfı’nın ETH satışları kripto topluluğunda FUD’u yükseltti. Ethereum Vakfı’nın yaptığı büyük bir ETH hamlesinin ETH fiyatlarında tarihsel olarak büyük bir düşüşe neden olduğunu hatırlatmamız gerekiyor. Çünkü, ETH fiyatı en son Kasım 2021’de Ethereum Vakfı’nın Kraken’e 20.000 ETH aktardığında 2 ay içinde yüzde 40 düştü.

ETH fiyatı için çöküş habercisi mi?

Son gelişmelerin ardından ETH fiyatı son 24 saatte %6’nın üzerinde düştü. Basın zamanında Ethereum 1.812 dolar seviyelerinde işlem görüyor. Bu arada, son 24 saatin en düşük ve en yüksek fiyatı sırasıyla 1.780 dolar ve 1.912 dolar. Ayrıca, son 24 saat içinde artan işlem hacmi, traderlar arasında bir ilgi olduğunu gösteriyor.

Ethereum
ETH 1 haftalık fiyat grafiği / Kaynak: CoinMarketCap

Bu arada, ABD Hazine Bakanlığı’nın üçüncü çeyreğin sonuna kadar 1 trilyon dolarlık Hazine bonosu ihraç etmesi bekleniyor. Uzmanlara göre, bu da Bitcoin ve Ethereum üzerinde bir miktar satış baskısı yaratacak. Bununla birlikte, ETH’nin piyasadaki düşük arzın bir sonucu olarak daha deflasyonist olduğunu belirtmek gerekiyor.

Bir diğer tarafta, Beacon Chain’deki ETH stake mevduatları yeni bir rekor seviyeye ulaştı. Bu bağlamda, staked ETH 46,03 milyar dolar değerinde 24,17 milyon ETH ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Ayrıca, kripto borsalarındaki Ethereum bakiyesi de son beş yılın en düşük seviyesine geriledi. Bazı uzmanlara göre, ETH’nin önümüzdeki birkaç ay içinde 2.500 dolara ulaşması muhtemel. Bu da bir çöküş olacak beklentisindeki uzmanların aksi bir görüşü yansıtıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Altcoinhaberi.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Altcoinhaberi.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Altcoinhaberi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Altcoinhaberi.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Altcoinhaberi.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Altcoinhaberi.com’u bağlamaz.

Uyarı: Altcoinhaberi.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Altcoinhaberi.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Altcoinhaberi.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Başa dön tuşu