Frontier Nedir? FRONT Coin

Frontier, merkezi olmayan finans ürünleri için bir toplama katmanıdır. Aynı zamanda birden fazla zincire erişim sağlayan bir blockchain projesidir.

Frontier Nedir?

Dünya genelinde en az 15 üyeye sahip Frontier projesi, kripto para dünyasında dikkat çeken özellikleri ile beğeni toplamaktadır. Frontier, DeFi sektöründeki parçalanma sorununu çözmeyi hedeflemektedir. 2019 Nisan ayında çalışmalarına başlamış ve kasım ayında beta platformu piyasaya sürülmüştür. Blokzincirinden bağımsız tüm kullanıcıların, DeFi ürün ve hizmetlerine erişebilmeleri için oluşturulmuştur.

Frontier, Harmony, Ethereum ve BSC gibi birçok blokzincirine DeFi desteği eklemektedir. Frontier başlıca Web3 hizmetlerini platformlarından bağımsız olarak herkes için bir araya getirmeyi amaçlamaktadır. Frontier, cüzdan ve DeFi araçları gibi ihtiyaç duyulan her şeyi bir arada bulmak isteyenlerin tercihi haline gelmiştir.

Frontier projesi, stake, kredi işlemleri, varlık ticareti gibi DeFi ürünlerinin birkaç uygulama yerine tek bir platformda gerçekleştirilebilmesini hedeflemiştir. Bunun yanı sıra, ağdaki kullanıcılar staking, DeFi pozisyonları, en iyi oranlı varlık takası, likidite madenciliği ve teminatlandırılmış borç pozisyonu oluşturma ve izlemesini yönetebilmektedir. Frontier projesinin, diğer DeFi projelerinin aksine, MetaMask, FortMatic, Coinbase Wallet, Trust Wallet gibi birçok cüzdanla entegrasyonu da bulunmaktadır.

FRONT Coin Nedir?

Frontier platformunun yerel kripto para birimi FRONT coindir. Başlangıçta sadece Ethereum üzerinde ERC-20 kontratıyla çalışmıştır. Ancak zaman içerisinde BSC ve Solana ağlarına da köprülenmiştir. FRONT Coin’in oluşturulma amacı, DeFi alanındaki yüksek maliyetler nedeniyle dezavantajlı olan küçük yatırımcılara hitap etmektir. Kullanım alanları arasında, yönetişim, staking ve likidite madenciliği yer almaktadır.

Yönetişim alanında, FRONT Coin sahibi kullanıcılar merkeziyetsiz Frontier içinde topluluğa teklif sunabilir ve tekliflerde oy kullanabilmektedir.

Staking alanında, FRONT Coin sahibi kullanıcılar, coinlerini akıllı sözleşmelerle kilitleyebilir. Bu şekilde işlemleri doğrulayan kullanıcılar ek FRONT Coin kazanabilmektedir.

Diğer kullanım alanlarından likidite madenciliğinde, kullanıcılar FRONT Coin’leri ile varlık havuzlarında likidite sağlayarak pasif gelir elde edebilmektedir.

FRONT Coin Avantajları

  • Frontier, Ethereum, Binance Chain, BandChain, Kava ve Harmony gibi çeşitli uygulamaları destekler.
  • DeFi yatırımcıları için güçlü bir alternatif platformdur.
  • FRONT Coin, kullanıcılara daha fazla DeFi ürün ve hizmeti keşfetme fırsatı verir.
  • Staking hizmetleri sayesinde kullanıcılara pasif getiri elde etme imkanı tanımaktadır
  • Kar potansiyeli, DeFi’nin büyümesiyle doğru orantılı olarak artmaktadır.
  • Kullanıcıların, merkeziyetsiz finans alanındaki işlemlerini daha kolay gerçekleştirmelerini sağlar.
  • FRONT Coin, Binance gibi popüler borsalarda listelendiği için birçok yatırımcıya hitap etmektedir.

FRONT Nasıl Ve Nereden Alınır?

FRONT Coin, mevcutta birçok büyük kripto para borsasında işlem gören bir ERC-20 token’ıdır. FRONT Coin listeleyen borsalar arasında; Binance, Huobi Global, Gate.io, KuCoin öne çıkmaktadır.

Yatırımlarını FRONT Coin ile değerlendirmek isteyenler öncelikle tercih ettikleri platforma üye olmalıdır. Hesap açma ve kimlik doğrulama işlemleri eksiksiz yerine getirilmelidir. Alım satım sayfası üzerinden istenilen miktarda FRONT Coin satın alınabilir. Satın alınan FRONT Coin’ler, işlemlerde kullanılabilir ya da güvenli cüzdanlarda saklanabilir.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu