Ethereum (ETH) Yükselecek mi? Tanınan Şirket ETH İddiasında Bulundu

Blockchain odaklı yatırım şirketi Pantera Capital Management LP’de Yatırım Ortaklarından Sorumlu Lider Joey Krug, firmasının en son aylık bülteninde Ethereum’dan (ETH) bahsetmesine değindi.

14 Ocak Perşembe günü yayınlanan Pantera Blockchain Letter’da Krug, Ethereum ve ekosistemine bir giriş yaparak başladı:

“Ethereum, akıllı mukaveleler ve merkezi olmayan finans (DeFi) uygulamaları yazmak isteyen geliştiriciler için kripto para ünitesi alanında önde gelen varlıktır. Bu yeni finansal sistem için temel para teminatıdır. Ethereum ile herkes iştirak sağlayabilir ve birkaç tıklamayla yeni bir finans piyasası oluşturabilir. İsterseniz bir cumartesi gecesi saat 3’te kredi çekebilir ve sonraki gün ödeyebilirsiniz. Ve birine 30-60 saniyede dijital dolar gönderebilirsiniz.”

Ethereum Paha Sağlayacaktır

Krug, Ethereum’un yararlı olduğundan bahsederek, “Şimdi Ethereum’un nitekim çok yararlı olduğu ve kriptodaki beşerler için eser pazarını uygun bulduğumuz çağdayız (2019-21). Bu yıl boyunca, bu büyümenin devam edeceğine ve Ethereum’un merkezi olmayan borsalar (DEX’ler), borç verme protokolleri, sentetik varlık alım satım protokolleri vb. için bir platform olarak kripto para kullanıcıları için daha fazla paha sağlayacağına inanıyorum” sözlerini kullandı.

Daha sonra Krug, Ethereum’u böylesine değişik ve olması gerektiğinden daha düşün bedelde bir varlık yapan şeylerden bahsetti:

“Uzun vadede Ethereum, potansiyel olarak fiyat geliri sağlayan, teminat olarak kullanılan ve fiyat ödemek için kullanılan deflasyonist varlık olabilir. Bu mülklerin her biri tek başına onu yatırım açısından büyüleyici bir varlık haline getirir, fakat bir ortaya gelmeleri onu piyasadaki varlıklardan farklı kılar. Mevcut süreç fiyatlarına dayalı zımni P/E çarpanı yaklaşık 79’dur ve temel kullanımın 25 kat arttığı bir şey için (DeFi’de toplam değer) – 100 kat (DEX’ler), pay senedi piyasalarındaki varlıklara kıyasla inanılmaz derecede düşük pahada olduğunu gösteriyor.”

“Pozitif Katalizörler Var”

Son olarak Keug, Pantera Capital’e Ethereum’da yükseliş olacağını düşündüren ve ETH fiyatının bu yıl yükseleceğinden emin olmalarını sağlayan birkaç müspet katalizör listeledi:

  • “Ethereum şu anda tüm vakitlerin en yüksek düzeyinden %37 oranında geride. ETH’nin Bitcoin’e nazaran daha az paha gördüğüne inanıyoruz. Bitcoin hakimiyeti son yıllarda %70’in üzerine çıktı. Boğa piyasası devam ederken insanların Bitcoin yararlarının bir kısmını alıp Ethereum’a aktaracağını düşünüyoruz.”
  • “CME ETH vadeli süreçleri başladığında, Ethereum’u kurumsal yatırımcıların sahip olabileceği bir şey olarak yasallaştıracak ve aslında tahsis etmesi epey kolay bir hale gelecek.”
  • “Giderek daha fazla sayıda yatırımcı, Ethereum 2.0’da ETH’lerini paylaştıkça bu Ethereum’u kilitliyor, bu da fiyat üzerinde daha az satış baskısı manasına geliyor.”
Başa dön tuşu