ETH Mucidi Vitalik Buterin, Bu Altcoinleri Tercih Ediyor! – Altcoinhaberi.com

Ethereum’un (ETH) kurucu ortağı Vitalik Buterin, Ethereum tabanlı projeleri değerlendirirken şüphesiz en önde gelen otoritelerden biri. Ancak, kişisel olarak acaba hangilerini kullanıyor? Buterin ayrıca, Ethereum’un 10 yıl sonra nasıl olacağını açıklıyor.

ETH mucidi, Uniswap’i diğer DEX’lere tercih ediyor

Analistler, Vitalik Buterin’in favori merkezi olmayan uygulamalarını (dapp’ler) ortaya çıkarmak için, kripto veri platformu Arkham Intelligence’daki halka açık Vitalik Buterin’in on-chain adreslerinden gönderilen işlemleri inceledi. Eylül 2015’ten bu yana dapp’lerle bilinen 185 etkileşimi tespit ettiler. Giden işlemlerin filtrelenmesi, yalnızca Buterin tarafından aktif olarak gönderilen ve özel anahtarıyla imzalanan transferlerin dahil edilmesini sağlıyor. Çünkü birçok proje ona promosyon gösterisi olarak token gönderiyor.

Vitalik Buterin tarafından filtrelenmiş DApp’lerden herhangi birine gönderilen 185 işlemin görselleştirilmesi | Kaynak: Arkham Intelligence

185 işlemin 105’i, yaklaşık 56,4 milyon dolarlık toplam değerle önde gelen merkezi olmayan borsa (DEX) Uniswap’e (UNI) yönelik. Bunu rakip DEX Balancer, yaklaşık olarak 38.500 doların altında değere sahip 28 giden işlemle takip ediyor.

Vitalik Buterin tarafından Uniswap’e gönderilen 105 işlemin görselleştirilmesi | Kaynak: Arkham Intelligence

DEX’ler ve alan adlarına ilişkin işlemler

Ethereum’un kurucu ortağı, açık kaynaklı yazılım geliştirmeye yönelik bir kitle fonlaması platformu olan Gitcoin’e (GTC) de 17 transfer gönderdi. Bu işlemler etkileyici bir 709,2 milyon dolar değerinde ve Ethereum ekosisteminin büyümesine yardımcı olmada büyük olasılıkla önemli bir rol oynayan para. Buterin ayrıca alan adlarını almak ve muhtemelen yenilemek için Ethereum Name Service (ENS) akıllı sözleşmelerine 10 işlem gönderdi. İlginç bir şekilde, ilk işlem 50 ETH, ikincisi ise o sırada 113.000 dolar değerinde olan 250 ETH idi. Her iki transfer de bir alan adı için teklif edildi.

ETH mucidi ayrıca Kyber DEX’e 118.120 dolar değerinde beş işlem gönderdi, ancak görünüşe göre son işlemin zaten dört yaşında olduğu düşünüldüğünde platforma olan ilgisini kaybetti. Benzer şekilde, Ethereum’un zk-proof’a dayalı ikinci katman ölçeklenebilirlik çözümü Loopring ile üç yıl önce dört kez etkileşime girdi ve bir daha asla dokunmadı. Kalan işlemler, simüle edilmiş çıkış dolandırıcılığı oyunu Fomo3D, DEX Bancor (BNT), DEX Synthetix (SNX) ve NFT pazar yeri Zora ile bir etkileşimi gösteriyor.

ETH

Bterin’in kripto para bağışları

Ayrıca Hindistan’ın Covid salgınına yardımcı olmak için Crypto Relief India fonuna 1.563 milyar dolar değerinde dört işlem gönderdi. Altcoinhaberi.com’dan takip ettiğiniz üzere, Ukrayna Kripto Bağışı adresine tek bir işlemde 2,63 milyon dolar daha transfer etti. On ay önce, Ukrayna’yı insani yardımla destekleyen bir girişim olan Unchain.Fund’a 2,628 milyon dolar değerinde iki işlem de gönderdi. Bulgular, Buterin’in Coinbase’i diğer tüm borsalara tercih ettiğini ve neredeyse yalnızca bu belirli merkezi kripto para borsasına para yatırdığını gösteren Ocak ayı analizini takip ediyor.

Ethereum (ETH) 10 yıl sonra nasıl olacak? Vitalik Buterin açıklıyor

Twitter’da popüler bir kripto etkileyici hesabı olan Altcoin Daily, geçtiğimiz günlerde Ethereum Blockchain’in kurucularından biri olan Vitalik Buterin ile ağın bu yıldan başlayarak önümüzdeki on yıla kadar olan görünümüyle ilgili bir röportajın parçacıklarını paylaştı. Buterin’e göre, EIP-4848’in Rollup’lara daha fazla alan sağlamak için tasarlandığı göz önüne alındığında, 2023, Rollup’ların olgunlaşacağı yıl olacak. Özellikle Rollup’ların, bir grup işlemi derleyen, bunları tek bir veriye dönüştüren ve bunu Ethereum ana ağına gönderen katman-2 ölçeklendirme çözümleri ön plana çıkacak.

ETH

Buterin, hedefin Ethereum ölçeklendirmesinin tam sharding ile birlikte tamamen güvenli hale gelmesi olduğunu, ancak elde edilmesinin daha uzun yıllar sürebileceğini de sözlerine ekliyor. ETH mucidinin görüşüne göre, PoS para çekme işlemleri ve diğer temel ölçeklendirme iyileştirmeleri uygulandıktan sonra Blockchain 2023’ün sonuna kadar ‘tamamlandı’ olarak adlandırılabilir. Ayrıca Buterin, ekibin PoS’a geçişten, para çekme işlemlerini gerçekleştirmesinden ve Ethereum’a yeterli kriptografiyi eklemesinden sonra daha fazla geliştirmeyi durdurabileceğini kaydediyor. Ancak nihai hedef, boğa piyasası kapıyı çalmadan önce Ethereum ekosisteminin 500 milyon kullanıcıyı destekleyebilmesini sağlamak. Buterin, bu konuda şunları söylüyor:

Bu, geleceğin bir sonraki kısmı: Ethereum’u hala kendini keşfeden çok teorik bir ekosistem olarak yararlı, kullanılabilir ve güvenli olmaya çalışan bir ekosistem haline getirmek istiyoruz. Çünkü bu şeyler 500 milyon insana değer sağlayacak.

Nihayetinde, Ethereum kurucusu, Blockchain’de bazı kritik değişiklikler yapacaklarını vurguluyor. Ayrıca, geliştiricilerin ikinci katman ölçeklendirme çözümleri oluşturmasını desteklemek için Blockchain’i daha kolay ve kullanılabilir hale getiriyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Altcoinhaberi.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Altcoinhaberi.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Altcoinhaberi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Altcoinhaberi.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Altcoinhaberi.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Altcoinhaberi.com’u bağlamaz.

Uyarı: Altcoinhaberi.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Altcoinhaberi.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Altcoinhaberi.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Başa dön tuşu