Cardano (ADA) Kurucusu: Önümüzdeki 2-3 Ay İçin Çok Sayıda “Akıllı Sözleşme” Planlandı

Cardano Kurucusu Charles Hoskinson’a nazaran, Cardano’nun önümüzdeki 60 ila 90 gün içinde birçok değerli güncelleme görmesi bekleniyor.

Financial Fox ile gerçekleşen bir röportajda Hoskinson, önümüzdeki iki ila üç ay içinde birçok “akıllı sözleşme”nin ağa vuracağını açıkladı.

IOHK yöneticisi ayrıyeten geçtiğimiz birkaç ayda Cardano’ya dayanaklarını dahil etmek maksadıyla Celsius, SingularityNET, Fireblocks ve Prime Trust’ın ardındaki gruplarla buluştuğunu açıkladı. Bu varlıklardan hangisinin evvel bir entegrasyon alacağına öncelik vermenin belli bir zorluk olduğunu ekledi:

“Bu gerekli. Dapps için buna gereksiniminiz var, kurumsal yatırımcıların gelebilmesi için buna her cinsten oyuncu için gereksiniminiz var ve şu anda şirket olarak vaktimizin birçoklarını tükentenler de bu.”

Entegrasyon grubu, çeşitli platformlarda Cardano dayanağını tanıtmak için çalışırken, Cardano Vakfı’nın araştırma kolunun yeni teşebbüsler üzerinde çalıştığı söyleniyor. Hoskinson, devam etmekte olan birtakım yeni duyurulara yorum yaparak,
“Akıllı kontrat geliştirme dizaynında uzmanlaşmış bir akıllı kontrat enstitüsü üzere birkaç yeni şeyi duyuracağız” tabirlerini kullandı.

Yönetici, büyük olasılıkla, IOHK’nın oradaki mevcut münasebetleri ve Wyoming’in bu kavramların pratik uygulamasına ait genel tarafı nedeniyle, bunun Wyoming Üniversitesi’nde tanıtılacağını söyledi.

Bu ortada 1 Mart’ta Mary hard fork‘u resmi olarak ana ağa eklenecek ve çok beklenen mahallî çok varlıklı fonksiyonelliği Cardano ağına getirecek. Aslında, yakın tarihli bir blog gönderisinde, Cardano Vakfı, akıllı kontratların kısa bir mühlet içinde gelmesine karşın, Cardano’da mahallî bir token oluşturması gerekmediğini tez etti. Cardano Vakfı, şunları da ekledi:

“Yerel varlıklar, çok çeşitli eşsiz gerçek dünya ve dijital varlıkları temsil etmek için kullanılabilen, takas edilemeyen token’ları yahut NFT’leri basmak için kullanılabilir.”

Başa dön tuşu