Enflasyonun Ortasında Türkler Bu Kripto Paralara Akın Etti!

Ülkemizde dolar/TL kurunun değer kaybetmesi, bazı coinlere yönelik ilginin yeniden ateşlenmesine neden oldu. İşte Türklerin seçimlerden beri akın ettiği kripto paralar…

Türkiye’nin odağında bu kripto paralar var

Bundan önce yapılan son seçimler 2018 yılında gerçekleşmişti. Seçimlerin yapılmasından bu yana Türk Lirası bir miktar değer kaybetti.  Dünya genelinde pek çok yatırımcı kendilerini enflasyondan ve fiat para birimlerinin getirdiği diğer pek çok olumsuzluktan korumak için kripto para birimlerine yöneldi. Şu anda Türkiye sakinleri için de durum farklı değil. Türk lirası değer kaybetmeye devam ederken, Türkiye’de yaşayan bazı insanlar kendilerini ayakta tutmak için umutlarını kripto para birimlerine bağlıyor.

Kripto Paralar Neden Tasfiye Görüyor? İşte Sebepleri!

Bitcoin ve Ethereum gibi önde gelen kripto para birimleri genellikle enflasyondan kaçmak isteyen yatırımcılar tarafından en çok rağbet gören para birimleri olsa da, Türk sakinlerin bakışlarını Tether (USDT) stablecoin’e odakladıkları bildiriliyor. Bloomberg’in haberine göre, Tether’in (USDT) faiz oranı Mayıs ayında önemli ölçüde yükseldi. Yeni gelişme, ülke seçimlere hazırlanırken tespit edildi. Daha önce bu görevi yürüten Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın seçimleri tekrar kazanması ve koltukta beş yıl daha kalmayı garantilemesinin ardından, bölge sakinleri USDT’ye olan inançlarını güçlendirdi.

Stablecoinlere neden yatırım yapılıyor?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bir kripto eleştirmeni olarak bilinmekte. Ülke hükümeti Tether stablecoin’i sürekli olarak baskı altına almış olsa da, ülkedeki dostane düzenlemelerden faydalanıyor gibi görünen Türk Lirası’nın geçtiğimiz aylarda daha da kötü bir performans sergilediğini belirtmek gerekir. Bloomberg, son birkaç gün içinde Türk Lirasının kuruluşundan bu yana ilk kez yeni düşük seviyelere gerilediğini iddia ediyor. Verilere göre TL, 2018’de yapılan son seçimlerden bu yana %80 oranında değer kaybetti

SEC Krizine Rağmen Yükselen Altcoinler ile Tanışın!

Seçimlerden sonra, Türk para birimi geçtiğimiz hafta ABD doları karşısında yüzde 11 değer kaybetti. Bu ekonomi politikalarına ek olarak faiz oranları düşürüldü. Üniversite öğretim görevlisi ve bankacı Ebru Güven, “Stablecoinlere yatırım yapmak insanların servetlerinin değerini korumalarına olanak tanıyor. Enflasyon bu kadar yüksekken bir miktar değer tutmanın yollarından biri bu. İnsanların şu anda stablecoin satın alması için tek motivasyon bu,” dedi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Altcoinhaberi.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Altcoinhaberi.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Altcoinhaberi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Altcoinhaberi.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Altcoinhaberi.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Altcoinhaberi.com’u bağlamaz.

Uyarı: Altcoinhaberi.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Altcoinhaberi.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Altcoinhaberi.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Başa dön tuşu