Altcoin Piyasasında Mahvolmamak İçin Neler Yapılmalı?

Coin Bureau, 100 kat çıkar sağlama potansiyeline sahip altcoin’leri avlama tekniğini ve piyasada mahvolmaktan kaçınmak için attığı adımları açıkladı.

Analist, 425.000 YouTube abonesine, sermayelerini müdafaanın bir yolunun coin ile token ortasındaki temel farkı belirlemek olduğunu söyledi:

“Kripto paralar, bildiğimiz paralar üzere süreç görüyor. Token’lar ise farklı bir öykü. Birden fazla token’ı şirketlerdeki paylara benzetebiliriz. ABD Menkul Değerler Kurulu (SEC) üzere denetleyiciler, menkul değerlerde süreç yapılması için çok fazla evrak istiyor.

Hayal edebileceğiniz üzere, birçok kripto para projesi evrakları doldurmadığı için ağır para cezalarına maruz kaldı. Şayet sağlam bir kripto para bulduysanız ve denetleyiciler tarafından menkul değer olarak görünüyorsa iki kere düşünmenizi öneririm.”

Coin Bureau ayrıyeten, trader’ların fiyat düşüşlerinin kurbanı olmaktan kaçınmak için kripto paranın dağıtım ve tahsis usullerine dikkat etmelerini öneriyor: “Adil bir başlangıç, küçük bir insan topluluğunun toplu olarak bir kripto para yahut token madenciliği yapmaya başlamasıdır. Bitcoin (BTC), Litecoin (LTC) ve Dogecoin (DOGE), adil olarak başlatılan kripto para ünitelerine örnektir. Adil lansman kriptoları için kripto para yahut token tahsisi yoktur… Bir ön madencilik, projenin ardındaki takımın ağı halka açmadan evvel kripto paraların yahut token’ların bir kısmını yahut tamamını basmasıdır. Takıma ve risk sermayesi firmaları üzere özel yatırımcılara tahsis edilecek token’ların yalnızca küçük bir yüzdesi ortalama halka satılıyor.”

Trader, kripto paraların eşit olmayan dağılımının bir risk faktörü olduğunu, zira büyük kripto para sahiplerinin (balinalar) bir anda piyasayı çökertebileceğini söylüyor. Ayrıca yatırımcılara, makul göründüklerinden emin olmak için bir kripto paranın piyasa bedelini ve yetkilendirme durumlarını denetim etmelerini öneriyor.

Coin Bureau, yatırımcıların bir kripto paranın stake etme ve yararına dikkat edilmesi gerektiğini de ekliyor. Staking’in bir kripto para ünitesi fiyatı üzerindeki tesirini göstermek için örnek olarak ETH 2.0 ve Polkadot (DOT) kullanıyor:

“Ethereum (ETH) 2.0 durumunda, stake ettirilen Ethereum’lar 2022’den evvel piyasaya sürülemeyecek. Şayet Ethereum’un bedeli patlarsa, stake ettirilen Etherler borsalara sürülmeyecek. Bu da sirkülasyonu sınırlayıp Ethereum’un fiyatını yükseltir. Tesir Polkadot üzere kripto paralarda çok daha büyük. Bilhassa Polkadot token’larının %60’ının stake ettirildiğini ve 28 gün boyunca çekilemediğini hesaba katarsak, tesiri çok daha fazla.”

Başa dön tuşu