Elon Musk’ın Dogecoin (DOGE) Paylaşımları Sürüyor! DOGE Neden Bitcoin’den (BTC) Daha Âlâ?

Tesla CEO’su Elon Musk, Dogecoin (DOGE) birinci 10’a girerken Dogecoin’in neden Bitcoin’den (BTC) daha uygun olduğunu açıkladı.

Şaka değil: Elon Musk, Dogecoin’in Bitcoin’den daha güzel olduğunu düşünüyor ve ikincisini “kusurlu deflasyonist” olarak nitelendiriyor. Görünüşe nazaran gezegendeki en varlıklı kişi olan Elon Musk, göğüs kripto para ünitesi Dogecoin’e (DOGE) olan takıntısı konusunda son derece önemli.

Günlerce aralıksız DOGE göğüsleri paylaşmasının akabinde Musk, Dogecoin’in teknik uygulanabilirliğinden daha önemli bir tonda bahsediyor. Kısa mühlet evvel attığı bir tweet’te, Shiba Inu’dan esinlenen kripto para için durumu ortaya koyan Musk, Bitcoin’in muhtemelen deflasyonist para siyasetine dikkat çekti:

“Doge şişirici görünmekte fakat aslında o denli değil (birim vakitte sabit para sayısı), meğer BTC tartışmalı olarak bir arızaya karşı deflasyonisttir. Doge’un süreç suratı ülkü olarak birkaç kat daha süratli olmalıdır.”

Musk, ayrıyeten Dogecoin’in önder kripto para ünitesinden “birkaç kat daha hızlı” olduğuna dikkat çekiyor.

Dogecoin Birinci 10’a Geri Döndü

Dogecoin (DOGE), 7 Şubat’ta 0,0873 dolara yükseldikten sonra CoinMarketCap‘te (CMC) birinci 10’a geri döndü.

Kripto para ünitesi yalnızca bir günde %1100’ün üzerine çıktıktan sonra belirlenen, evvelki tüm vakitlerin en yüksek düzeyini aşarak yeni ATH belirledi.

Kripto para artık Stellar’ın (XLM) ve Rover Ver takviyeli Bitcoin Cash‘in (BCH) üzerinde. Dogecoin’in yine canlanması elbet Elon Musk’ın Twitter gücünün bir delilidir. Tesla ve SpaceX’in dümenindeki dünyanın en güçlü adamı, token’ı orta ara övmeye devam ediyor.

Başa dön tuşu