Bu Altcoin Görülmemiş Bir Çıkış Yapacak!

Piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto para birimi ve lider altcoin olan Ethereum’un (ETH) önümüzdeki aylarda, önemli yükseltmelerden geçmesi bekleniyor. Bu yükseltmeler konusunda uzmanlar, kripto para ekosistemi üzerinde olumlu bir etki bekliyor. İşte detaylar…

Lider altcoin Ethereum için güncelleme beklentisi

Bitwise Asset Management’ın Baş Yatırım Sorumlusu Matt Hougan, yakın zamanda verdiği bir röportajda, yaklaşan Ethereum İyileştirme Teklifi 4844 (EIP-4844) hakkında konuştu ve yükseltme tamamlandığında Ethereum ekosistemindeki geliştirme faaliyetinin büyük olasılıkla hızla artacağını belirtti. EIP-4844, katman-2 çözümlerinde işlem maliyetlerini büyük ölçüde düşürmeyi amaçlıyor. Hougan, Ethereum’un yol haritasını gerçekleştirmesi halinde kripto işlemlerinin maliyetinin yıl sonuna kadar 1 sentin altında olacağına ve bunun da daha önce uygulanabilir olmayan yeni uygulamalar için bir dizi olasılık yaratacağına inanıyor.

DOGE, ETH ve XRP: Nisan'da Bu Seviyeler Bekleniyor!

Hougan, işlem maliyetlerindeki düşüşün Ethereum ekosistemi için oyunun kurallarını değiştirecek nitelikte olacağını, zira kripto işlemlerinin maliyetinin yüzlerle ifade edilen ortalama seviyelerden, 20 sent, 10 sent gibi düşük miktarlara ineceğini belirtiyor. Yaklaşan yükseltmeye ek olarak Hougan, yatırımcı güveninin kripto piyasalarına geri dönmeye başladığına inanıyor ve önümüzdeki üç yılın kripto için olağanüstü olmasını bekliyor.

Chris Burniske de ETH için iyimser

Altcoinhaberi.com olarak da bildirdiğimiz gibi Kasım 2022’deki kripto dip seviyesini doğru tahmin eden risk sermayedarı Chris Burniske de Ethereum’un yaklaşan yükseltmeleri konusunda iyimser olduğunu ifade etti. Burniske, yaklaşmakta olan iki Ethereum yükseltmesinin bir birleşimi olan Shapella yükseltmesine dikkat çekiyor. Uzmana göre projenin yürütme katmanında değişiklikler yapacak olan Shanghai ve konsensüs katmanında değişiklikler yapacak olan Capella, Ethereum için yükseliş olacak.

Nükleer Savaştan Bile Kurtulacak Altcoin Bu

Shapella yükseltmesi, proof-of-work (PoW) mekanizmasından geçişin ardından ilk kez doğrulayıcıların Ethereum’un proof-of-stake Blockchain’inden ETH çekmesine olanak tanıyacak. Burniske, bunun Ethereum için başka bir piyasa yapısı değişikliğine neden olacağını belirtiyor ve yatırımcıları “haberleri satın almaya” çağırıyor. Ethereum şu anda son 24 saatte yaklaşık yüzde 5 artışla 1.912 dolardan işlem görüyor.

Burniske geçtiğimiz ay Bitcoin’in (BTC) Nisan ayında 30.000 doları, Ethereum’un ise 2.000 doları aşacağını öngörmüştü.  Kripto para birimi, artan kurumsal benimseme ve yatırımcı güveninin etkisiyle son birkaç aydır yükseliş eğiliminde. Ethereum ekosisteminde yapılan güncellemeler, kripto para birimlerinin dünya genelinde daha geniş bir kabul ve benimseme kazandığı bir döneme denk geliyor. Birçok uzman, özellikle daha fazla kurum ve birey teknolojiyi benimsedikçe kripto para birimlerinin popülaritesinin artmaya devam edeceğini tahmin ediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Altcoinhaberi.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Altcoinhaberi.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Altcoinhaberi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Altcoinhaberi.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Altcoinhaberi.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Altcoinhaberi.com’u bağlamaz.

Uyarı: Altcoinhaberi.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Altcoinhaberi.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Altcoinhaberi.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Başa dön tuşu