Elon Musk, Tek Tweetle Bu Altcoin Fiyatını Patlattı!

Elon Musk etkisiyle Dogecoin sadece bir dakika içinde %3’lük ani ve dramatik bir artış gördü. Ancak, daha sonra altcoin fiyatı bir noktada geri dönüş yaparak, kazançları tamamen sildi.

Elon Musk, tek tweetle DOGE pompasını tetikledi!

Meme-coin’i Dogecoin (DOGE) fiyatı ani bir yükselişle bugün %3’lük dikey bir artış gördü. Bu süreçte, sadece bir dakika içinde DOGE 0,07 dolardan 0,073 dolara yükseldi. Peki, bu patlayıcı fiyat hareketinin arkasındaki katalizör neydi? Tabi ki Tesla, SpaceX ve Twitter’ın esrarengiz milyarderi ve önemli figürü Elon Musk’tı.

Kripto topluluğuyla eğlenceli etkileşimleriyle tanınan Musk, Twitter’da kedi ya da köpek tercihiyle ilgili bir soruya basit ama etkili bir yanıt verdi: “Köpekler.” Görünüşte zararsız olan bu yanıt, DOGE adlı altcoin fiyatında keskin bir pompalamayı ateşlemek için yeterliydi.

Neredeyse anında, kendisini “Dogefather” ilan eden Elon Musk’ın Dogecoin’den herhangi bir şekilde bahsetmesini yakalamak için titizlikle programlanmış otomatik satın alma botları gibi görünen şeylerin tetiklediği büyük hacimli işlemler DOGE pazarını sular altında bıraktı. Ancak, Altcoinhaberi.com’dan takip ettiğiniz üzere pompanın ömrü kısa ömürlü oldu. Dikey mumun DOGE fiyat grafiğinde belirmesinden yalnızca bir dakika sonra, aynı hızla söndü. Şaşırtıcı bir şekilde, tweet’ten sadece üç saat sonra altcoin fiyatı bir noktada %5’in üzerinde düştü. Böylece, tüm pompayı etkili bir şekilde ortadan kaldırdı. Bu geri çekilmeyle DOGE fiyatı kırmızı bölgeye kaydı.

Dogecoin üzerinde ‘Musk etkisi’

Olayların bu beklenmedik şekilde tersine dönmesi, Musk’ın tweetlerine veya haberlerine dayanarak Dogecoin ticareti yapmaya çalışmanın boşuna bir egzersiz olduğunu öne süren uyarıcı bir hikaye olarak hizmet edebilir. Bu tür işlemlerden ortaya çıkan kalıplar fazlasıyla öngörülebilir nitelikte. Bu yüzden, bu tür eğilimlerden yararlanan yıldırım hızındaki trade botlarıyla rekabet çok da mümkün değil.

Elon Musk

Sosyal medya paylaşımlarına ya da etkili kişilerin eylemlerine dayanarak yatırım kararları verirken dikkatli olmak önemli. Musk’ın tweetleri geçmişte kripto piyasası üzerinde kayda değer bir etki yarattı. Bununla birlikte, kripto para birimlerinin değişken yapısı ve otomatik ticaret botlarının katılımı, bu trendlerden tutarlı bir şekilde kar elde etmeyi zorlaştırıyor.

Uzmanlar, yatırımcıların ve tradeların kripto para piyasasına uzun vadeli bir perspektifle yaklaşmasında fayda görüyor. Ayrıca, herhangi bir karar vermeden önce kapsamlı araştırma ve analiz yapmalarını tavsiye ediyor. Yalnızca sosyal medya faaliyetlerinin tetiklediği kısa vadeli fiyat hareketleri çoğu zaman hayal kırıklığına neden oluyor. Dolayısıyla, bu tür hamlelerin mali kayıplara yol açması mümkün.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Altcoinhaberi.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Altcoinhaberi.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Altcoinhaberi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Altcoinhaberi.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Altcoinhaberi.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Altcoinhaberi.com’u bağlamaz.

Uyarı: Altcoinhaberi.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Altcoinhaberi.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Altcoinhaberi.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Başa dön tuşu