Ekonomi ve siyaset gündemi- 8 Temmuz 2019

Ekonomi ve siyaset gündemi- 8 Temmuz 2019

– Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Atatürk Havalimanı’ndan Bosna Hersek’in başşehri Saraybosna’ya hareket edecek.

– Erdoğan, Saraybosna’da Butmir Askeri Üssü’ndeki AB Barış Gücü bünyesinde Bosna Hersek Türk Temsil Heyet Başkanlığı Ulusal Takviye Birlik Komutanlığında vazife yapan Türk askerleri ile Şehitler Anıtı ve Bosna Hersek’in birinci Cumhurbaşkanı Aliya İzetbegoviç’in kabrini farklı başka ziyaret edecek.

– Bosna Hersek Devlet Başkanlığı Kurulu üyeleri ve Slovenya Cumhurbaşkanı Borut Pahor ile görüşecek olan Erdoğan, Bosna Hersek Halklar Meclisi Lideri Bakir İzetbegoviç ve Bulgaristan Başbakanı Boyko Borisov’u kabul edecek.

– Cumhurbaşkanı Erdoğan, Güneydoğu Avrupa İşbirliği Süreci Tepe Toplantısı’na katılacak heyet liderleri onuruna verilecek akşam yemeğine iştirak edecek.

(İstanbul/12.00/Saraybosna)

YASAMA YÜRÜTME SİYASET

1- İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Hırvatistan Başbakanı Andrej Plenkovic ve İçişleri Bakanı Davor Bozinovic ile bir ortaya gelecek.

(Zagreb)

 

EKONOMİ

1- Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, INNOPROM 2019 Türkiye Ulusal Fuar Alanı açılışı ile Türk-Rus Sanayi Forumu’na katılacak.

(Yekaterinburg)

 

DÜNYA DİPLOMASİ

1- Yunanistan’da erken genel seçimi Kiriakos Miçotakis liderliğindeki merkez sağ Yeni Demokrasi (ND) partisinin kazanmasının akabinde gelişmeler izleniyor.

(Atina)

2- Suriye’de Beşşar Esed rejimi ve destekçilerinin İdlib gerginliği azaltma bölgesine yönelik akınları ve başka gelişmeler takip ediliyor.

(İdlib/Halep)

 

GÜNCEL

1- FETÖ’nün 15 Temmuz 2016’daki darbe teşebbüsü sırasında Akıncı Üssü’ndeki hareketlere ait 475 sanığın yargılanmasına 4. Ağır Ceza Mahkemesinde devam edilecek.

(Ankara/09.30)

 

 

AA

Başa dön tuşu