Ekonomi ve siyaset gündemi- 4 Temmuz 2019

– Türkiye Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Lideri Recep Tayyip Erdoğan, partisinin genel merkezinde milletvekilleri ile kahvaltıda bir ortaya gelecek, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde Kabine Toplantısı’na başkanlık edecek.

(Ankara/10.30/15.30)

YASAMA YÜRÜTME SİYASET

1- Aile, Çalışma ve Toplumsal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, MEB Şura Salonu’nda, üniversite öğrencilerinin deneyim edinme ve toplumsal sorumluluk şuurunu artırmayı hedefleyen “Sosyal Çalışma Programı”nın birinci iştirakçilerinin belirleneceği programa iştirak edecek.

(Ankara/10.00)

2- CHP Genel Lider Yardımcısı Faik Öztrak başkanlığındaki CHP İktisat Masası üyeleri, Ziraat Odaları Birliğini ziyaret edecek.

(Ankara/19.00)

3- TBMM Genel Konseyinde, Tapu Kanunu ve Kimi Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi üzerinde görüşmeler devam edecek.

(TBMM/14.00)

 

EKONOMİ

1- Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, üniversite öğrencilerinin kamu hizmetlerine katılmasını ve bir yandan da toplumsal sorumluluklarını yerine getirmelerini hedefleyen “Sosyal Çalışma Programları”nın protokol imza merasimine katılacak, “İklim Esnekliği ile Ekosistem İdaresini Geliştirerek Besin Güvenliğine Yönelik Entegre Arazi Kullanım Planlaması Projesi”nin açılışını gerçekleştirecek.

(Ankara/10.00/11.00)

2- Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Lideri İsmail Demir, STM ThinkTech “Enerji Güvenliği: Fırsatlar ve Tehditler Paneli”ne katılacak.

(Ankara/09.30)

3- TÜİK, mayıs ayı motorlu kara taşıtları istatistiklerini açıklayacak.

(Ankara/10.00)

4- Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), haftalık para ve banka istatistiklerini açıklayacak.

(Ankara/14.30)

5- TCMB, haziran ayına ait gerçek efektif döviz kurunu açıklayacak.

(Ankara/14.30) 

 

DÜNYA DİPLOMASİ

1- Suriye’de Beşşar Esed rejimi ve destekçilerinin İdlib gerginliği azaltma bölgesine yönelik taarruzları ve öbür gelişmeler takip ediliyor.

(İdlib/Halep)

 

GÜNCEL

1- Türkiye Maarif Vakfı’nca “15 Temmuz’u Anlamak” bahisli panel gerçekleştirilecek.

(İstanbul/14.00)

2- FETÖ davaları

– FETÖ’nün 15 Temmuz 2016’daki darbe teşebbüsü sırasında Akıncı Üssü’ndeki hareketlere ait 475 sanığın yargılanmasına Ankara 4. Ağır Ceza Mahkemesinde devam edilecek.

(Ankara/09.30)

AA

Başa dön tuşu