TRON Mucidinin Cüzdanına Bu Altcoinlerden Yağdı!

TRON kurucusu Justin Sun, meme-coin trade’i yapma planını açıkladı. Bu açıklamasının ardından Sun’a kısa bir sürede hediye olarak bir dizi meme-coin yağdı. Bununla birlikte, bir analistten bu altcoinler konusunda uyarı geldi.

Tron mucidine meme-coin hediyeleri yağıyor!

Altcoinhaberi.com’dan takip ettiğiniz üzere TRON’un kurucusu Justin Sun, kısa süre önce meme-coin ticareti yapma planını açıkladı. Bunun ardından, hediye olarak bir dizi meme coin aldı. 11 Mayıs’ta Justin Sun, eğlence amacıyla aktif olarak meme-coin oynayacağını söyledi. Ayrıca, yatırımdan elde edeceği kârı hayır kurumlarına bağışlayacağını kaydetti. Öte yandan, zarara uğraması halinde sorumluluğu kendisinin üstleneceğini belirtti. Bu bağlamda Sun, şu paylaşımı yaptı:

Açık adresim aracılığıyla aktif olarak meme-coin’ler ve gelecek vaat eden projelerin ticaretine başlamaya karar verdim. Lütfen unutmayın, bu işlemlerden kaynaklanan tüm potansiyel kayıpları şahsen üstleneceğim. Ayrıca, elde edeceğim karları tamamen hayır kurumlarına bağışlayacağım.

Tron kurucusu, kararın bireysel olarak alındığını ve şirket sahipliğiyle ilgili olmadığını vurguladı. Bu nedenle, satın aldığı coinler Huobi veya Poloniex borsalarında listelenmeyebilir. Bu duyurunun hemen ardından, birçok meme-coin projesi Justin Sun’ın cüzdanına token “hediye etmek” için acele etti. Etherscan’dan elde edilen verilere göre, WEED, METH ve NGMI dahil olmak üzere bu tokenlerin çoğu pratikte değersiz.

Analistten Sun’a hediye edilen tokenler için uyarı!

The Block Research analisti Steven Zheng’e göre, Justin Sun’ın cüzdanına meme-coin gönderme eylemi, yatırımcıların Huobi sahibinin bu coinleri gerçekten satın aldığını düşünmesini sağlayacak. Böylece, FOMO topluluğunun satın alması için yanlış bir sinyal oluşturacak. Buradan hareketle Steven, şu hususların altını çiziyor:

Sun’ın tweet’inin ardından bir dizi meme-coin alması sürpriz değil. Dolandırıcılar genellikle başkalarını dolandırmak için tokenlarını ünlü kişilerin cüzdanlarına gönderir.

Bu olayı meme-coin’lerin her zamankinden daha popüler olması bağlamında anlamak da kolay. Gerçekte, neredeyse tüm tokenlar çok az işlevsellikle ve tamamen spekülatif amaçlarla yaratılmış durumda. Dahası, bu trendden birçok dolandırıcılık olayı da ortaya çıktı.

TRON

PeckShield, dolandırıcılık konusunda uyarı yaptı

Bu haftanın başlarında, PEPE dalgasını takip eden bir NFT dolandırıcılığı Twitter’da gerçekleşti. Blockchain güvenlik birimi PeckShield de Justin Sun’ın kimliğine bürünerek büyük miktarda FOUR token satın alan ve bunları Poloniex’e gönderen bir grup dolandırıcı konusunda uyarı yaptı. Bu doğrultuda PeckShield, şu uyarıyı paylaştı:

Justin Sun, tweetlerinin ardından birden fazla Shitcoins almaya devam ediyor. Bir dolandırıcı çetesinin 4 gün önce sahte bir FOUR oluşturduğunu ve JustinSun gibi davranmak için 0xac82…2a9 kullandığını fark ettik. Dolandırıcılar JustinSun gibi davranarak tonlarca sahte FOUR satın alıyor. Daha sonra bunları Poloniex’e aktarıyor. Bu tuzağa düşmeyin!

Ancak Justin Sun, bedava coin alan ilk ünlü değil. Ethereum’un kurucusu Vitalik Buterin bir keresinde “minnettarlık” coinleri satarak 700.000 dolar kazanmıştı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Altcoinhaberi.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Altcoinhaberi.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Altcoinhaberi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Altcoinhaberi.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Altcoinhaberi.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Altcoinhaberi.com’u bağlamaz.

Uyarı: Altcoinhaberi.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Altcoinhaberi.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Altcoinhaberi.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Başa dön tuşu