Ekonomi ve siyaset gündemi – 16 Ocak 2023

EKONOMİ FİNANS

1- Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Dolmabahçe Çalışma Ofisi’nde, “2022 Yılı Değerlendirmesi 2023 Yılı Amaçları Programı”na katılacak. (İstanbul/10.00)

2- Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile Macaristan Dışişleri ve Dış Ticaret Bakanı Peter Szijjarto, “Türkiye-Macaristan 8. Periyot Karma Ekonomik Komite (KEK) Toplantısı”na başkanlık edecek.

– Bakan Varank, Macaristan Ulusal Meclis Lideri Laszlo Köver ve Macaristan Ekonomik Kalkınma Bakanı Marton Nagy ile görüşecek, Macaristan’daki Türk iş insanlarıyla bir ortaya gelecek. Budapeşte)

3- Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, “İstanbul PPP Week Programı”na ve “Cebeci Mahallesi Kapalı Pazar, Otopark ve Galericiler Sitesi Temel Atma ve Yatay Delgi Yağmur Suyu Kanalı Açılış Töreni”ne katılacak. (İstanbul/10.00/14.00)

4- Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası, kasım ayına ait özel bölümün yurt dışından sağladığı kredi borcu sayılarını açıklayacak. ​​​​​​​(Ankara/10.00)

5- Hazine ve Maliye Bakanlığı, Aralık 2022 periyodu merkezi idare bütçe istikrar tablosunu açıklayacak. (Ankara/11.00)

6- Hazine ve Maliye Bakanlığı, 7 ve 10 yıl vadeli devlet tahvillerinin yine ihraç ihalelerini gerçekleştirecek. (Ankara)

7- Türkiye İstatistik Kurumu, Kasım 2022 periyodu fiyatlı çalışan istatistikleri ile Aralık 2022 periyodu Tarım Eserleri Üretici Fiyat Endeksi datalarını açıklayacak. (Ankara/10.00)

YASAMA YÜRÜTME SİYASET

1- TBMM Plan ve Bütçe Kurulunda, Devlet Memurları Kanunu ve Kimi Kanunlar ile 663 Sayılı Kanun Kararında Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi görüşülecek. (TBMM/11.00)

2- Ulusal Savunma Bakanı Hulusi Akar, resmi davetli olarak bulunduğu İngiltere’de Savunma Bakanı Ben Wallace ile görüşecek. (Londra)

DÜNYA DİPLOMASİ

1- Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Bosna-Hersek Bakanlar Kurulu Lider Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Bisera Turkoviç ile ortak basın toplantısı düzenleyecek. (Ankara/11.30)

2- Dünya Ekonomik Forumu, İsviçre’nin Davos kasabasında “Parçalanmış Bir Dünyada İşbirliği” temasıyla başlayacak. (Davos)

KÜLTÜR SANAT

1- Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Şule Yüksel Şenler Vakfı hizmet binasının açılışına katılacak. (İstanbul/11.00)

Başa dön tuşu