PEPE Değil! Haziran’a Bu 5 Altcoin Damga Vurabilir

2023 yılını yavaş yavaş yarılıyoruz. Bitcoin ve altcoin piyasasında henüz gözle görülen bir canlanma olmadı. Çoğu kripto para birimi kızıl denizde yüzüyor adeta. Kimi kripto para birimlerinde ise mütevazı kazançlar söz konusu. Şimdi ufukta Haziran ayı olduğuna göre hangi kripto para birimleri yükseliş potansiyeline sahip olacak. Gelin bir bakalım.

Haziran ayında altcoin fırtınası yaşanır mı?

Altcoin piyasasında öne çıkacak bazı kripto para birimleri var. Bunların başını XRP çekiyor. Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile Ripple arasında bir dava var. Davanın şirket lehine sonuçlanma ihtimali bulunuyor. Bu durum XRP fiyatına önemli ölçüde etki edebilir. Yazının yazıldığı sırada XRP fiyatında düşüş söz konusu.

Büyük Ripple Haberi Bu Hafta mı? Binance'den XRP'ler Çekiliyor!

Haziran ayında artış yaşanma ihtimali olan kripto para birimlerinden bir tanesi de Cardano (ADA).  Charles Hoskinson, Cardano merkeziyetsizliğinin diğer kripto para birimleri için örnek olacağını ifade ediyor. Bu arada, altcoin Cardano’nun (ADA) arkasındaki ekip şu an yoğun bir şekilde çalışıyor. Çalışmanın temel sebebi ise Proof of Stake algoritmasını kullanan blok zincirini geliştirmek. PoS algoritması işlem hacmi açısından mükemmel sonuçlar üretiyor. Diğer taraftan aktif kripto cüzdanları, balina birikimi, staking değeri ve akıllı sözleşmeler ile Cardano için son derece önemli. Cardano bir önceki aya göre gerçekleşen %4,85’lik kayıpları tersine çevirmek için mücadele ediyor. Fiyat şu an 0,37 dolar seviyesinde yer alıyor. Buna göre fiyatın artma potansiyeli bulunuyor.

Diğerleri hangileri?

Altcoin TRON (TRX), AltRank’te lider konuma ulaşmayı başardı. AltRank, bir varlığın sosyal ve piyasa aktivitesini kripto piyasasının geri kalanına karşı karşılaştırıyor. Burada en iyi 5.242 kripto para birimi  sosyal, piyasa ve fiyat aktivitesi açısından listeleniyor.  0,10 doların altındaki en iyi kriptolar listesinde yer alan TRON, 0,08 dolar fiyattan işlem görüyor. Geçtiğimiz gün %1 düşüş yaşadı. Ancak geçtiğimiz hafta %9,88 ve bir önceki aya göre %17,43 gibi daha kayda değer kazançlar elde etti.

altcoin

Polygon (MATIC), önümüzdeki birkaç hafta içinde ağ ücret yapısında yeni ve büyük bir güncellemeyi gerçekleştirecek. Buna göre zkEVM optimizasyonları ve işlem ücretlerinde %20’lik bir düşüş olacak. Şirketin ekibi gelişmeleri açıklarken fiyatta da bir yükselişin olma ihtimali var. Diğer taraftan altcoin Polygon, son gün 0,87 dolar seviyesinden işlem görüyor. Buna göre bu fiyat aylık bazda %11,89’luk düşüş anlamına geliyor.

Ledger soğuk cüzdanda büyük bir güvenlik açığının ortaya çıkmasının ardından, eski kullanıcıları ondan uzaklaşıyor gibi görünüyor. Birçoğu altcoin Polkadot’u (DOT) ve Vault uygulamasını seçiyor. Kullanıcıların telefonlarını uçak modunda iken bile air-gapped özelliğinden dolayı soğuk cüzdana cüzdana dönüştürmelerine olanak tanıyan soğuk bir cüzdan çözümü. Altcoinhaberi.com olarak yer verdiğimiz üzere Air-gapped cüzdanlar internetten ve her türlü kablosuz iletişimden tamamen kopuk olan kripto cüzdanlardır. Bu genellikle hem geleneksel internet bağlantılarından hem de Bluetooth, WiFi, NFC (yakın alan iletişimi) ve hatta USB sürücülerden kopuk oldukları anlamına geliyor. Bu durum ister istemez blok zincirinin tokenine yakın gelecekte bir avantaj sağlıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Altcoinhaberi.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Altcoinhaberi.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Altcoinhaberi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Altcoinhaberi.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Altcoinhaberi.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Altcoinhaberi.com’u bağlamaz.

Uyarı: Altcoinhaberi.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Altcoinhaberi.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Altcoinhaberi.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Başa dön tuşu