Dubai Merkezli Fon, Cardano (ADA) ve Polkadot (DOT) Satın Almak İçin 750 Milyon Dolar Değerinde Bitcoin (BTC) Satacak

Dubai merkezli kripto para fonu FD7 Ventures, perşembe günü yaptığı açıklamada önümüzdeki ay Cardano (ADA) ve Polkadot (DOT) satın almak için 750 milyon doların üzerinde Bitcoin satacağını açıkladı. Her iki blokzinciri de, düşük maliyetli akıllı kontrat dağıtımını destekleyen ve yeni geliştiricilere ölçeklenebilirlik sağlayan yüksek süratli ağlar olarak öne çıkıyor.

Fon, birden fazla Bitcoin’de olmak üzere 1 milyar doların üzerinde net varlığa sahip olduğunu söylüyor. Fakat yöneticileri, varlığın gayesine hizmet ettiğini ve daha yeni blokzincirlerinin daha yeterli birer yatırım olacağını söylüyor. FD7 genel müdürü Prakash Chand yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Bitcoin’in birinci olması ve toplumun ona bir bedel deposu olarak mana vermesi bir yana, Bitcoin’in aslında epey yararsız olduğunu düşünüyorum.”

Ayrıca ekledi:

“Ethereum, Cardano ve Polkadot, “önümüzdeki birkaç yıl içinde” Bitcoin’den daha pahalı olacak.”

Chand, iki projenin “yeni internet”in temeli olduğunu ve son vakitlerde bir aracıya güvenmeden eşler ortası bir formda iş yapan yeni jenerasyon internet teşebbüslerini tanımlamak için kullanılan bir terim olduğunu söyledi.

FD7’nin bu yorumunun altında ise, Cardano’nun Afrika’daki bankasız bireylerin gereksinimlerini karşılayan bir blokzinciri tahlili yaratma uğraşları ve Polkadot’un ise Web3 projelerinden oluşan bir ekosistemi daima geliştirmesi yatıyor.

Cardano’nun kurucusu Charles Hoskinson fonun bu kararı hakkında şunları söyledi:

“FD7 Ventures, ekosisteme güzel geldiniz. Rastgele bir teknik dayanağa gereksiniminiz olursa bize bildirin.”

Piyasadaki sert düşüş devam ederken, Polkadot (DOT) son 24 saatte piyasa ile paralel olarak %9 düştü. Buna karşılık Cardano, %4 artışla piyasaya meydan okumaya devam ediyor.

Başa dön tuşu