Dolar G – 10 paraları karşısında bir haftanın yükseğini gördü

Dolar, traderlar bu yılki faiz indirimlerine ait ipucu için Fed yetkililerinin konuşmalarını ve ekonomik bilgileri beklerken değerli piyasa paraları karşısında bir haftanın yükseğini gördü.

ABD’de bu hafta açıklanacak konut başlangıçları, işsizlik haklarından yararlanma müracaatları ve Tüketici İtimadı, -özellikle beklentiden güçlü gelen perakende satışlar verisinin Salı günü doları desteklemesi sonrasında- değerli olacak.

Fed Lideri Jerome Powell, Paris’te yaptığı bir konuşmada Fed’in büyümeye yönelik aşağı istikametli riskleri dikkatlice izlediğini ve büyümeyi sürdürmek için gerekirse harekete geçeceğini söyledi.

Tokyo’da Sony Financial Holdings Döviz analisti Kumiko Ishikawa, “Dolar büyük bir ihtimalle dar bir bantta hareket edecek ve piyasa oyuncuları bu ayki FOMC toplantısının sonucunu doğrulayana dek trendin devam etmesi bekleniyor.” dedi.

Doların on değerli piyasa parası karşısındaki bedelini gösteren Bloomberg Dolar Spot Endeksi Salı günü yüzde 0.5 yükselişle 10 Temmuz’dan bu yana en yüksek düzeyini görmesinin akabinde TSİ 08:42’de yararının büyük kısmını korudu. ABD’de 10 yıl vadeli Hazine tahvillerinin faizi yüzde 2.10 civarında seyretti.

Başa dön tuşu