Dikkat! Dolandırıcıların Hedefinde Şimdi De Bu Altcoin Var

Görünüşe göre bilgisayar korsanları altcoin projelerine saldırılarında hiç ara vermiyorlar. Çünkü Multichain saldırısından sadece birkaç saat sonra, bu kötü aktörler tekrar saldırıya geçtiler. Bu kez Twitter’da bir kimlik avı linkini dolaşıma soktular.

Hackerlar bu altcoin dağıtımı tuzağıyla dolandırıyor!

Bir grup Fantom Vakfı taklitçisi, sahte bir FTM dağıtım kampanyası aracılığıyla daha fazla Multichain kurbanını dolandırmaya çalışıyor. Multichain saldırısının bir sonucu olarak kullanıcılara dağıtılan sahte bir acil durum FTM’si Twitter’da dolaşıyor. Önceki saldırıya rağmen hızla dikkat çekiyor. Bu gönderi çok sayıda retweet aldı. Ayrıca, görüntülemenin yanı sıra, bazı Twitter kullanıcıları yer imlerine ekledi. Söz konusu tweet’teki iddialar şöyle;

Multichain saldırısı nedeniyle Fantom Vakfı tüm kullanıcılara acil bir FTM dağıtımı yapıyor. FTM Blockchain ile etkileşime girmiş olan tüm kullanıcılar hak talebinde bulunabilirler.

Hacker’lar saldırıdan etkilenen tüm kullanıcıların takip etmesi için şüpheli bir kimlik avı bağlantısı bıraktı. Bilgisayar korsanlarının Fantom (FTM) protokolünün arkasındaki kar amacı gütmeyen kuruluş olan Fantom Vakfı gibi davrandıkları ortaya çıktı.

Altcoin

Multichain hack’i 125 milyon dolarlık kayba yol açtı

Altcoinhaberi.com’dan takip ettiğiniz üzere, 6 Temmuz Perşembe günü Multichain, platformundan anormal derecede büyük çıkışlar olduğunu keşfetti. Altcoin projesi, sorunun ne olduğunu anlayana kadar operasyonları askıya almaya karar verdi. Günün sonunda, 125 milyon dolar değerinde Multichain varlığı hortumlanmış ve farklı cüzdanlara gönderilmişti. Fantom köprüsü, en çok istismar edilen köprü oldu. Saldırganlar, wBTC, USDC, USDT ve diğer altcoin’lerdeki tüm varlıklardan 122 milyon dolar değerinde çaldı.

Sonuç olarak, kullanıcılara Multichain protokolündeki tüm faaliyetleri askıya almaları ve soruşturmalar tamamlanıp bir açıklama sunulana kadar Multichain ile ilgili tüm sözleşme onaylarını iptal etmeleri tavsiye edildi. Bu arada, devam eden soruşturmanın ortasında, Binance İcra Kurulu Başkanı (CEO) Changpeng Zhao Twitter’a girerek takipçilerine önde gelen dijital varlık hizmet sağlayıcısının saldırıdan etkilenmediğini ve tüm fonların güvende olduğunu duyurdu. Ayrıca, Binance’in Multichain ile “tüm varlıkları değiştirdiğini ve bir süre önce mevduatları kapattığını” doğruladı.

Bugün, Twitter botlarının zorla desteklediği promosyonlarla Fantom Vakfı’nı taklit eden bir Twitter sayfası var. Ayrıca şu ana kadar 6.000’den fazla retweet alan mevcut hediye kampanyasıyla ilgili reklamlar da var. Bu tür Twitter hack’leri kripto sektöründe hızla yaygınlaşıyor. Uzmanlar, kullanıcıların dikkatli olmaları ve bilinmeyen bağlantılara tıklamamalarını tavsiye ediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Altcoinhaberi.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Altcoinhaberi.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Altcoinhaberi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Altcoinhaberi.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Altcoinhaberi.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Altcoinhaberi.com’u bağlamaz.

Uyarı: Altcoinhaberi.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Altcoinhaberi.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Altcoinhaberi.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Başa dön tuşu