Türklerin Sepetindeki Altcoin Sıfıra Düştü!

Türk kripto topluluğunun radarında olan Ripple (XRP), dün gece geç saatlerde fiyatının bazı borsalarda sıfıra düştüğünü gördü. Altcoin Nisan ayında da benzer bir durumla karşılaşmıştı.

XRP fiyatı bu borsada sıfıra indi

Yeni raporlar, XRP fiyatının 10 Temmuz gecesi kripto para borsası Poloniex’de 0’a yakın bir seviyeyi gördüğünü gösteriyor. TradingView’den alınan verilere göre, Poloniex’de XRP/USDT çifti aniden yaklaşık 0,0002 dolara düştü. Kısa süreli dip ardından telafi edildi.

Poloniex, Tron kurucusu Justin Sun’ın desteklediği bir kripto para borsasıdır. XRP/USDT çifti dün gece bu borsada 0 dolara kadar geriledi. Ardından hızla toparlanarak mevcut seviyesi 0,47 dolara ulaştı. Şok edici gelişme XRP grafiğinde şöyle bir iz bıraktı:

Bu esnada, XRP fiyatı diğer borsalarda 0,468 dolar civarında işlem görüyordu. 10 Temmuz’da en yüksek değeri 0,48 dolar oldu.

Altcoin daha önce Bitrue’da 0’ı görmüştü

10 Temmuz gecesinden önce XRP, Nisan ayında Singapur merkezli kripto borsası Bitrue’da fiyatının yine 0’a düştüğünü gördü. 26 Nisan’da Bitrue’nin kalıcı piyasasında XRP fiyatı 0,0001 doları kaydetti. Altcoinhaberi.com’dan takip ettiğiniz üzere, Bitrue bu düşüşü aksaklığa bağlamıştı.

Poloniex’teki son çöküşüne rağmen XRP, borsadaki diğer çiftlerde kaydedilen büyük hacimlerle 0,45 dolar fiyat noktasının üzerinde işlem görüyor. CoinMarketCap’ten alınan verilere göre, diğer borsalar fiyatı şu anda ortalama 0.4737 dolar bölgesinde geziniyor.

Poloniex’deki XRP çöküşünün nedeni

Poloniex Müşteri Desteği, Twitter’dan ağın 10 Temmuz’da bakıma alınacağını ima etti. Ekibe göre planlanan bakım dün akşam başladı. XRP fiyatının çöküş süreci de dahil yaklaşık iki saat sürdü. Yükseltme sırasında sitenin çevrimdışı olacağı ve işlemlerin askıya alınacağı açıklandı.

Saatler sonra Poloniex, bakımın tamamlandığını ve piyasalarının artık yeniden açıldığını duyurdu. Ağ bakımının Poloniex’teki XRP/USDT çiftinin ani düşüşü üzerinde herhangi bir etkisi olup olmadığı bilinmiyor. Poloniex, şu anda kadar yaşananlarla ilgili resmi olarak herhangi bir ayrıntılı güncelleme sağlamadı.

XRP fiyatı ne durumda?

Son gelişmeler bir yana, popüler on-chain analist Ali Martinez en son analizlerinde XRP için bir boğa görünümü paylaştı. Buna göre XRP, TD Sequential indikatörüne göre bir yükseliş sinyali yaşıyor. Ali Martinez’e göre TD Sequential, XRP’nin üç günlük gafiğinde bir satın alma sinyali sunuyor.

TD Sequential, yatırımcılar tarafından potansiyel fiyat tükenmesini ve piyasa tersine dönüşlerini belirlemek için kullanılan bir teknik analiz aracıdır. Bir coin’in fiyatının mevcut trendinde mi yoksa tersine mi devam edeceğini tahmin etmek için geçmiş verilere ve zaman serilerine dayalı bir dizi fiyat hesaplaması içerir.

Ali Martinez, XRP fiyatında şimdi bu seviyeleri bekliyor

Martinez, öngörülen yükseliş trendinin gerçekleşmesi için altcoin fiyatının 0,45 doların üzerinde kalması gerektiğini vurguladı. Bu devam ederse, XRP fiyatı 0,51 dolara yükselebilir. Daha da önemlisi, 0,51 dolarlık direnç seviyesini geçmek, fiyatı 0,60 dolara çıkaran bir kırılmayı tetikleyebilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin. Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Altcoinhaberi.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Altcoinhaberi.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Altcoinhaberi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Altcoinhaberi.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Altcoinhaberi.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Altcoinhaberi.com’u bağlamaz.

Uyarı: Altcoinhaberi.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Altcoinhaberi.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Altcoinhaberi.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Başa dön tuşu