Dev Şirketlerden Bu 4 Kripto Para Projesine Büyük Yatırım!

Kripto para piyasası henüz kış şartlarından kurulamamış ve düzenleyici baskı altında olsa da projeler kendilerini geliştirmeye ve bu kapsamda destek bulmaya devam ediyor.

Yatırım çekmeyi başaran kripto para şirketleri

DeFi protokolü Nibiru Chain, 8,5 milyon dolar yatırım aldı

DeFi protokolü Nibiru Chain, Tribe Capital, Republic Capital, NGC Ventures ve Original Capital liderliğindeki 8,5 milyon dolarlık bir başlangıç ​​finansman turunu tamamladığını duyurdu. Bu finansman turu, teknoloji yığınını, ekibi ve topluluğu oluşturmaya yardımcı olacak. Otomasyon odaklı bir akıllı sözleşme uygulama teknolojisi yığınıyla Nibiru, off-chain anlaşma, fonların isteğe bağlı gözetimi veya harici tasfiye memurları olmadan bir CEX’in kullanıcı dostu olmasını sağlamayı umuyor.

Astria, 5,5 milyon dolar yatırımı kaptı

Modüler Blockchain Astria, paylaşılan Sequencer ağını geliştirmek için Maven 11 liderliğinde 1kx, Delphi Capital ve Figment Capital’in katılımıyla 5,5 milyon dolarlık bir tohum turunu tamamladı. Sequencer, Layer2 rollup’ları üzerindeki işlemlerin düzenlenmesinden sorumlu. Astria’nın amacı, herkesin merkezi bir Sequencer’a güvenmek zorunda kalmadan kendi sansüre dirençli rollup’larını dağıtmasını sağlamak.

Kripto para

OKX Ventures, LayerZero’ya stratejik yatırım yapıyor

OKX Ventures, resmi haberlere göre, tüm Blockchain’ler arasında güven olmadan doğrudan işlem yapılmasını sağlayan ve farklı Blockchain’lerdeki parçalanmış varlıkları entegre eden bir sistem olan cross-chain iletişim protokolü LayerZero’ya stratejik bir yatırım yaptığını duyurdu. OKX Ventures’ın kurucusu Dora, LayerZero’nun kripto para birimleri için kilit bir altyapı haline geldiğini söyledi.

Dünyanın önde gelen dijital varlık alım satım platformu OKX’in yatırım kolu olan OKX Ventures’ın, dünya çapında kaliteli projeleri keşfetmeye ve en son Blockchain teknolojisi inovasyonunu desteklemeye odaklandığı ve beş sektörde 300’den fazla projeye başarıyla yatırım yaptığı kaydediliyor. OKX Ventures, altyapı, DeFi, GameFi, Web3, Metaverse ve NFT, küresel Blockchain endüstrisinin sürdürülebilir gelişimini yönlendiriyor.

Polychain, Polyhedra Network için finansman turuna öncülük ediyor

Paylaşılan basın materyallerine göre, zero-knowledge (ZK) kanıtlarıyla desteklenen Web3 altyapısı sağlayan bir girişim olan Polyhedra Network, Polychain Capital liderliğindeki A Serisi öncesi finansman turunda 15 milyon dolar topladı. Fon toplama, girişimin Binance Labs ve Polychain’den 10 milyon dolarlık stratejik fonlama turunu kapatmasından bir aydan biraz fazla bir süre sonra gerçekleşti. İki anlaşmanın bu kadar çabuk yapılması, sektördeki yatırımları neredeyse durduran kripto ayı piyasasının ortasında göze çarpıyor.

Kripto para

Berkeley, Kaliforniya merkezli Polyhedra Network, Blockchain’in birlikte çalışabilirliği, ölçeklenebilirliği ve gizliliğine odaklanan bir sistem paketi inşa ediyor. Bu sistemler arasında cross-chain varlık ve veri transferlerini kolaylaştıran zkBridge de yer alıyor. Polyhedra kurucu ortağı James Zhang, şu açıklamayı yaptı:

ZkBridge, iki Blockchain arasındaki mutabakatın geçerliliğini doğrulamak için zk-proof yapılarını kullanıyor. Zk-proof’larla zkBridge, harici varsayımlara dayanmadan güçlü bir güvenlik ve on-chain doğrulama maliyetinde önemli bir azalma sunuyor.

ZkBridge son altı aydır test-net’teydi. Ancak, Altcoinhaberi.com’dan takip ettiğiniz üzere şirket, Salı günü başarılı bir main-net alfa lansmanını duyurdu. Ayrıca, sistemi bir dizi katman 1 ve katman 2 Blockchain’de kullanıcıların kullanımına sundu. Turdaki diğer destekçiler arasında ABCDE, Sparkle Ventures, HashKey Capital, Foresight Ventures, Kucoin Ventures, NGC Ventures ve Arcane Group yer alıyor.

Polyhedra Network, önümüzdeki aylarda zkBridge’i ek Blockchain ağlarına entegre etmeyi ve geliştiricilerin inşa etmesine ve işbirliği yapmasına yardımcı olmak için uygulama programlama arayüzleri (API) ve yazılım geliştirme kitleri (SDK) başlatmayı planlıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Altcoinhaberi.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Altcoinhaberi.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Altcoinhaberi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Altcoinhaberi.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Altcoinhaberi.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Altcoinhaberi.com’u bağlamaz.

Uyarı: Altcoinhaberi.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Altcoinhaberi.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Altcoinhaberi.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Başa dön tuşu