Dev Kripto Yatırımcısı Bu Ülkeye Ofis Açıyor!

Blockchain sektöründe önemli yatırımlar yapan a16z, okyanus ötesindeki ilk ofisini açmaya karar verdi. ABD merkezli sermaye girişimi, yurtdışındaki ilk merkezi için Avrupa bölgesini tercih etti. Kripto basınına yansıyan haberlere göre yeni yatırım ofisi İngiltere, Londra’da bulunacak.

Önde gelen yatırım şirketinin neden Londra’yı tercih ettiği sorusuna cevap olarak bazı etkenler öne çıkıyor. ABD’nin aksine ada ülkesindeki kripto regülasyonlarındaki net tavır, kuluçka projelerin İngiltere’yi tercih etmesine neden oldu. a16z yaptığı açıklamada hükümetin startup girişimlere destek vermeyi benimsediği vurgusunu yaptı.

Önde gelen sermaye sağlayıcısı geçtiğimiz gün bölgede önemli bir yatırım yaptığını duyurdu. a16z, Pazar günü yaptığı duyuruda yapay zeka sağlayıcısı Gensyn’e destek verdiğini açıkladı. Yapay zeka ve blockchain teknolojisini birleştiren Gensyn, A serisi turda 43 milyon dolar finansman elde etti.

İngiltere, Kripto Girişimlerine Kucak Açıyor

Andreessen Horowitz, İngiltere’nin kripto konusunda Dünya lideri olma yolunda olduğunu belirtti. Ada ülkesi, önemli AB üyelerinin toplamından (Almanya, Fransa, İsveç) daha fazla projeye ev sahipiği yapıyor.

Rishi Sunak liderliğindeki hükümet, kripto varlıkları finansal hizmet sektörüne entegre etmek istiyor. Ancak krallığa bağlı bazı kurumlar, kripto paraları kumar olarak tanımladı. Bu durum bazı yatırımcıların tepkisine yol açtı. İngiltere’deki küçük anlaşmazlıkların yanında ABD’de ise kripto belirsizliği devam ediyor.

Risk Açıklaması: Altcoinhaberi.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Altcoinhaberi.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Altcoinhaberi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Altcoinhaberi.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Altcoinhaberi.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Altcoinhaberi.com’u bağlamaz.

Uyarı: Altcoinhaberi.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Altcoinhaberi.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Altcoinhaberi.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster
Başa dön tuşu