Dev Bitcoin ve ETH Opsiyonları Kapanıyor! Fiyatlar Ne Olur?

Kripto para piyasası, önemli sayıda Bitcoin ve Ethereum opsiyonunun vadesinin dolacak olması nedeniyle büyük bir olaya hazırlık aşamasında. İşte detaylar…

Bitcoin ve Ethereum opsiyonları kapanıyor

Yatırımcılar Cuma günkü aylık vade bitiminden ABD Merkez Bankası’nın (FED) 3 Mayıs’taki faiz artırımı kararına kadar olan süreçte dalgalanmaya hazırlanıyor. Yatırımcılar BTC’nin 30.000 dolarlık psikolojik seviyesini geçmesini bekliyor. Ayrıca ETH’nin 2.000 doların üzerine çıkmasını umuyor. Ancak bu sırada Bitcoin ve Ethereum fiyatları satış baskısı yaşıyor. Piyasa, 28 Nisan’da sona erecek 3,1 milyar dolar değerindeki 105,8 bin BTC opsiyonu ile büyük bir Bitcoin ve Ethereum opsiyonlarının sona ermesini bekliyor. Alım/satım oranı 0,86 olup, 56.908 adet alım ve 48.894 adet satım açık pozisyonu bulunmakta. “Maksimum acı” noktası, en fazla sayıda opsiyon sahibinin kayıpla karşı karşıya kaldığı 27.000 dolarda. Şu anda BTC 29.500 dolar seviyesine yakın işlem görüyor.

Ayrıca, 1,55 milyar dolar değerindeki 807,2 bin ETH opsiyonunun da vadesi dolacak. Alım/satım oranı 0,78 olup, 452.633 adet alım ve 354.620 adet satım açık pozisyonu bulunmaktadır. Maksimum acı noktası 1.800 dolarda ve mevcut ETH fiyatı 1.900 doların üzerinde işlem görüyor. BTC’nin yükseliş trendi 50 günlük hareketli ortalamanın üzerinde bozulmadan kalsa da, volatilite piyasa üzerinde bir miktar baskı yaratmaya devam edecek. CME FedWatch verilerine göre, ABD Fed’in faiz oranlarını 25 baz puan daha artırması beklenmekte. Faizlerin 25 baz puan artırılma olasılığı yüzde 88,6, artırılmama olasılığı ise yüzde 11,4.

DXY ve balinalar da hareket halinde

ABD Dolar Endeksi (DXY) de dalgalanma gösterdi. Bitcoin opsiyonlarının sona ereceği bu gün, 0,17 artışla 101,68’e yükseldi. Dolayısıyla, DXY’nin önümüzdeki hafta Fed faiz artırımı kararına kadar yükselmeye devam etmesi halinde BTC fiyatının düşmesi beklenmekte. Zira Altcoinhaberi.com olarak da bildirdiğimiz üzere BTC ve DXY, son zamanlarda ters korelasyon sergilemiştir.

Seçim Öncesi Türkler Bu Altcoin'e Hücum Etti!

Öte yandan, ETH fiyatı da balinaların satışları ve traderlar tarafından daha yüksek seviyelerde kâr elde edilmesi nedeniyle baskı altında kalabiliyor. Traderlar önümüzdeki günlerde dalgalanma beklediği için BTC ve ETH işlem hacmi 24 saat içinde düştü. Sonuç olarak, traderlar belirsizliğin ortasında bilinçli kararlar vermeyi umarak piyasayı dikkatle izliyor. Büyük miktarlarda Bitcoin ve Ethereum opsiyonlarının sona ermesi, piyasa için büyük önem taşıyor. Diğer yandan beklenen ABD Fed faiz kararı nedeniyle önümüzdeki günler kripto piyasası için değişken olacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Altcoinhaberi.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Altcoinhaberi.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Altcoinhaberi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Altcoinhaberi.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Altcoinhaberi.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Altcoinhaberi.com’u bağlamaz.

Uyarı: Altcoinhaberi.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Altcoinhaberi.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Altcoinhaberi.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Başa dön tuşu