Demirörs: Ethereum’a (ETH) Benzeri Görülmemiş Düzeyde Kurumsal İlgi Var

Yatırım firması CoinShares’ın baş strateji sorumlusu Meltem Demirörs, en büyük ikinci kripto para ünitesi Ethereum’a (ETH) kurumsal yatırımcı ilgisinin daha evvel hiç görülmemiş düzeylerde olduğunu açıkladı.

Fox Business ile yaptığı röportajda Demirörs, kripto para şirketleri ve yatırım araçları aracılığıyla bir dizi kripto para ünitesine toplam kurumsal girişleri izleyen CoinShares’in son vakitlerde ETH’ye kurumsal ilginin arttığını gördüğünü açıkladı.

Röportaj sırasında Demirörs, geçen hafta halka açık yatırım araçlarına tahsis eden yatırımcıların haftalık fon akışlarını izlediğini, bunların birçoklarının ETH için olduğunu söyledi. Demirörs şunları söyledi:

“Geçen hafta, girişlerin %80’i Ethereum yatırım eserlerine gitti ve daha evvel hiç bu türlü bir kurumsal ilgi görmedik.”

Daily Hodl raporuna nazaran Demirörs, yatırımcıların başkan kripto para ünitesi Bitcoin (BTC) ile alakalı riskleri azaltmak için onun dışındaki kripto para ünitelerine de yatırım yaptığını kelamlarına ekledi.  Tesla’nın bitcoin’e yaptığı 1,5 milyar dolarlık yatırıma gelince, Demirörs, elektrikli araba pazarının yakın vakitte S&P 500 endeksine eklendiğine dikkat çekti.

Bunun, kripto para üniteleri kelam konusu olduğunda daha fazla yatırımcı şuuruna ve benimsenmeye yol açacağını, muhtemelen daha fazla yatırımcının alana girdiğini yahut en girmeyi düşünebileceğini söyledi.

Ethereum‘un fiyatı, bu yılın başlarında evvelki tüm vakitlerin en yüksek düzeyini kırdı ve 1875 doların biraz üzerinde ulaştı. CoinMarketCap bilgilerine nazaran ETH, yazının yazıldığı sırada 1747 dolardan süreç görüyordu.

Başa dön tuşu