Büyük Şirketler, O Bitcoin Borsasına Yatırım Yaptı mı?

Altcoinhaberi.com olarak aktardığımız üzere geçtiğimiz yıllarda iflas eden kripto hedge fonu Three Arrows Capital’in (3AC) arkasındaki kişiler tarafından kurulan yeni Bitcoin borsası, yatırımcı listesini açıkladı! OPNX’ten gelen “büyük yatırımcı listesi” dikkat çekti! İşte detaylar…

Bitcoin borsası OPNX, büyük yatırımcıların listesini açıkladı!

Şirketin Cuma günü attığı tweet’e göre, başarısız kripto hedge fonu Three Arrows Capital’in (3AC) arkasındaki kişiler tarafından kurulan iflas taleplerinin işlemleri için yeni bir borsa olan OPNX’in “büyük yatırımcıları” arasında Susquehanna International Group (SIG) ve DRW gibi yüksek profilli firmalar yer alıyor. Diğer destekçiler arasında Tayvanlı girişim sermayesi şirketi AppWorks, ABD opsiyon borsası MIAX Group, China Merchant Bank International’ın Hong Kong kolu ve Suudi dijital varlık fonu Tuwaiq yer alıyor.

Şu anda iflas etmiş olan 3AC’yi de kuran OPNX kurucu ortağı Kyle Davies, yakın zamanda verdiği röportajlarda şirketin destekçileri konusunda ağzını sıkı tutmuştu. Borsa yavaş bir başlangıç yaptı ve yayına girdikten sonraki ilk gününde düşük bir hacim gerçekleştirdi. O zamandan beri, flexstatistics’e göre OPNX bu ayın başlarında günlük hacim olarak 2 milyon doları aştı.

Yatırımcı listesine bazı şirketlerden itiraz geldi

Bildiğiniz üzere geçtiğimiz yıllarda kripto hedge fonu Three Arrows Capital (3AC), iflas ederek birçok yatırımcısına borçlanmıştı. Şimdi ise yeni borsa OPNX ile geri gelen kurucular, yatırımcılarına yenilikler vaat ediyor. Özellikle saygın yatırımcı listesi, kripto girişimleri için geleneksel finanstan gelen talebi göstermektedir. Özellikle OPNX’in paylaştığı yatırımcı listesi, borsanın daha da ön plana çıkmasını sağlayacaktır.

Fakat bir diğer yandan paylaşılan yatırımcı listesinde olmak istemeyen bazı şirketler de bulunuyor. Aktarılan son verilere göre DRW, başarısız kripto hedge fonu Three Arrow Capital’i (3AC) kuran aynı kişiler tarafından kurulan iflas iddiaları borsası OPNX’in yatırımcısı olmadığını söyledi. Bununla birlikte şirket sözcüsü yaptığı açıklamalarda, “DRW, OPNX’te bir yatırımcı değil ve bağlı kuruluşlarının hiçbiri OPNX’te yatırımcı değil” dedi. Bu durum, Cuma günü erken saatlerde OPNX’in, DRW’yi “büyük yatırımcıları” listesine dahil etmesinin ardından geldi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Altcoinhaberi.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Altcoinhaberi.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Altcoinhaberi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Altcoinhaberi.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Altcoinhaberi.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Altcoinhaberi.com’u bağlamaz.

Uyarı: Altcoinhaberi.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Altcoinhaberi.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Altcoinhaberi.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Başa dön tuşu