Bu Metaverse Coinler Bitcoin ve Ethereum’u Geçebilir! – Altcoinhaberi.com

VR teknoloji gelişicileri HQSoftware, iTechArt, Innowise ve Meta destekli Oculus, insanların iş ve gündelik hayatlarında köklü değişiklikler yapmayı planlıyor. Chatgpt gibi yapay zeka modellerinin bu alana getirebilecekleri sınırsıza yakın. Bu yazıda, gelişen VR teknoloji ile birlikte kripto para piyasasında fark yaratabilecekler metaverse coinler için 2023 tahminlerine göz atalım.

Metaverse coinler, 2023 boğasında BTC ve ETH’ye geçebilir mi?

En büyük hacimlileri SAND ve MANA olan metaverse coinler, geçen yıl boyunca performans açısından Bitcoin ve Ethereum’u geri bırakmayı başardılar. Örneğin Decentraland (MANA), sadece Ocak ayında %150’ye yakın değer kazandı.

Decentraland, gerçekliği üç boyutlu biçimde taklit eden bir dijital oyundur. 3 boyutlu, kullanıcılara ait, Ethereum tabanlı sanal gerçeklik dünya platformu veya açık dünya metaverse, sanal gerçeklik, artırılmış gerçeklik ve internetin bir birleşimidir. Metaverse’ün kripto para birimi olan MANA, geçen yıl 5.90 dolarla zirve yaptı. Şu anda bu seviyeden %85 indirimli işlem görüyor.

Sandbox (SAND)

Bir diğer başarı örnek Sandbox, merkezi olmayan bir sanal oyun dünyasını işleten Ethereum üzerinde çalışan bir yazılımdır. Sandbox, özünde, oyuncuların LAND adı verilen dijital araziler satın alabildiği ve diğer kullanıcılarla paylaşmak için bunların üzerinde deneyimler yaratabildiği bir oyundur. Bu şekilde The Sandbox, Decentraland ile aynı damarda bir Blockchain tabanlı metaverse’ün bir modelidir.

Yerel token SAND, sadece Ocak ayında %92 değer kazandı. Şu anda 8.44 dolar ATH’sinden %90’den fazla indirimli işlem görüyor.

Axie Infinity (AXS)

Bir diğer örnek Axie Infinity, Axies olarak bilinen Pokémon benzeri yaratıkların etrafında dönen bir çevrimiçi oyun evrenidir. Axie Infinity’yi diğer çevrimiçi oyunlardan farklı kılan, standart çevrimiçi oyun ve blockchain arasında oluşturduğu sinerjidir. Ethereum tabanlı oyun, oyuncuların sanal varlıklarına sahip olmalarına izin veren ve ileri bir beceri düzeyine ulaşabilen oyuncuları ödüllendiren bir tasarım kullanır. Bu özelliği sayesinde 2021’de küresel çapta küresel oyunculardan ilgi topladı.

AXS şu anda son 24 saatte göre %5 yeşilde, 11.81 dolardan işlem görüyor. Geçen yıl bir noktada 165.37 dolara kadar tırmandı. Şubat ayı itibariyle bu seviyeden %95 indirimli işlem görüyor.

ApeCoin (APE)

Son olarak, ApeCoin, ünlü ve değerli NFT koleksiyonlarından biri olan Bored Ape Yacht Club’dan ilham alan, Web3’ün gelişimini desteklemeyi amaçlayan bir kripto para birimidir. APE, Ethereum üzerine inşa edildi ve ilk piyasa sürüldüğünde güçlü bir hype yakaladı. 2022 boyunca ATH seviyesinden %85 düşse de, Ocak ayında bir miktar toparlanmayı başardı. Altcoinhaberi.com verilerinden takip ettiğiniz üzere, 5 Şubat itibariyle 5.89 dolardan işlem görüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Altcoinhaberi.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Altcoinhaberi.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Altcoinhaberi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Altcoinhaberi.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Altcoinhaberi.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Altcoinhaberi.com’u bağlamaz.

Uyarı: Altcoinhaberi.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Altcoinhaberi.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Altcoinhaberi.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu