Bu Bitcoin Borsası Kullanıcıların Coinlerini Satıyor!

Bitcoin borsası Hotbit hakkında ‘rug-pull’ girişimi iddialarına yol açan bazı gelişmeler var. Hotbit, kullanıcılarına ait birden fazla tokeni satmakla suçlanıyor. Topluluk üyeleri, bunun bir ‘rug-pull’ olduğundan şüpheleniyor. Bir DeFi projesi olan RichQuack, konuya ilişkin olarak ayrıntılı bilgilendirme paylaştı.

RichQuack, Bitcoin borsası Hotbit’i ‘rug-pull’ ile suçluyor

Bitcoin borsası Hotbit’in müşterileri üzerinde bir rug-pull girişimi başlattığına dair şüpheler var. Merkezi Olmayan Finans (DeFi) projesi RichQuack, Hotbit’in düzenlediği bir rug-pull olduğunu duyurdu. RichQuack’un iddialarına göre, kripto trade platformunun PancakeSwap platformunda QUACK holder’larına ait 256 Trilyon QUACK token sattı. Toplamda, tokenler bu yazının yazıldığı sırada yaklaşık 153.800 dolar değerindeydi.

Yine RichQuack, özellikle USDT ve QUACK olmak üzere yaklaşık 100.000 dolarlık kripto bakiyesinin Hotbit platformunda kaybolduğunu iddia etti. DeFi projesinin para çekme işlemine devam etme girişimleri onay alamadı. Bu arada, konu hakkında RichQuack, yetkillerce şimdiye kadar herhangi bir cevap verilmediğini söylüyor. BabyDogeCoin (BABYDOGE) ve DogelonMars (ELON), iddia edilen rug-pull’dan etkilenmiş gibi görünüyor.

On-chain bazı veri analizleri, borsanın farklı projeler arasında damping faaliyetleriyle meşgul olduğunu öne sürdü. BSC Scan’e göre Hotbit, PancakeSwap’e 4.000 BNB değerinde BABYDOGE ve Uniswap’e 500.000 dolar değerinde ELON boşalttı. Öte yandan, RichQuack dışında başka hiçbir proje ya da yatırımcı şu ana kadar herhangi bir ihlal ya da saldırı bildirmedi.

Bitcoin

Hotbit CEX operasyonlarını kapattı

Altcoinhaberi.com’dan takip ettiğiniz üzere, trade platformu, Haziran ayında merkezi borsa operasyonlarını durdurma kararını açıkladı. Bu kararına, kötüleşen çalışma koşullarını ve daha geniş kripto ekosistemindeki değişiklikleri gerekçe gösterdi. Bu nedenle tüm kullanıcılara 21 Haziran’dan önce varlıklarını çekmelerini tavsiye etti. Bu zorlu karar alınmadan önce Hotbit, kripto kışının sıcağında Ağustos 2022’den bu yana platformundaki para çekme ve yatırma işlemlerini askıya almıştı.

Bu arada, kolluk kuvvetleri, eski bir çalışanla ilgili bir ceza soruşturması sırasında varlıklarına el koydu. Bununla birlikte, firma Kasım ayında meydana gelen FTX’in patlaması ve iflas başvurusundan çok daha fazla etkilendi. Hotbit’in belirttiği gibi, FTX’in çöküşü “CEX kullanıcılarından sürekli fon çıkışına … ve nakit akışının kötüleşmesine” yol açtı. CEX operasyonlarının kapatılmasından bu yana, feshedilen kripto borsasıyla ilgili şimdiye kadar pek bir şey duyulmadı. Son gelişmedeki iddialara ilişkin olarak, Bitcoin borsası Hotbit henüz resmi bir yanıt vermedi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Altcoinhaberi.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Altcoinhaberi.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Altcoinhaberi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Altcoinhaberi.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Altcoinhaberi.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Altcoinhaberi.com’u bağlamaz.

Uyarı: Altcoinhaberi.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Altcoinhaberi.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Altcoinhaberi.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Başa dön tuşu