Bu Altcoin Balinaları Toplu Satış Yapıyor!

Balinalar 48 saatlik destansı bir çılgınlıkla trilyonlarca altcoin SHIB boşalttı. Peki, kripto para piyasasındaki kaosun ortasında ortaya çıkan esrarengiz alıcı kim acaba? Ayrıntılar yazımızda.

Altcoin balinaları coşkuyla yüzüyor

Altcoin Shiba Inu (SHIB) piyasası ilginç bir gelişmeye tanık oldu. Buna göre balinaların trilyonlarca SHIB tokenını elden çıkarmasıyla son 48 saat içinde bir faaliyet kasırgasına tanık oldu. Blockchain analiz firması IntoTheBlock’a göre, bu etkili oyuncular tarafından tutulan toplam Shiba Inu token sayısı geçen Cuma gününden bu yana şaşırtıcı bir şekilde 3 trilyon azaldı. Bu olaylı dönemin başında, altcoin SHIB balinaları toplu olarak 661,44 trilyon tokena sahipti. Ancak, son veriler itibariyle ellerindeki SHIB miktarı 658,48 trilyona düştü. Özellikle, bunlardan 410,36 trilyon tokenin önemli bir kısmı token yakmaya gitti. Ayrıca hareketsiz cüzdanlarda erişilemez durumda kaldı.

SHIB Mucidinden Şaşırtan Hamle: Büyük Bir Şey mi Geliyor?

Bu etkili altcoin SHIB sahiplerinin çoğunluğunun borsa adresleri olduğunu belirtmek gerekiyor. Hangi borsa diye soracaksınız. En büyüğünün Binance olduğunu söyleyelim. Balinalar tarafından yapılan büyük satışa ek olarak, büyük kripto işlemlerini izleyen bir platform olan Whale Alert, Cuma günü Shiba Staking’den Binance’e 31,7 milyon dolar değerinde SHIB’in anormal bir hareketini bildirdi. Bu tür önemli transferler genellikle satışlarla ilişkili oluyor. Ayrıca düşüş sinyalleri olarak yorumlanır.

Shiba Inu 0,0001 dolara ulaşabilir mi?

Altcoin Shiba Inu fiyatı bu dönemde %30’un üzerinde önemli bir düşüş yaşadı. Bu nedenle büyük SHIB cüzdanlarının toplam bakiyesinin de önemli bir kayba tanık olması şaşırtıcı değildir. Bununla birlikte, veriler ilgi çekici bir eğilimi ortaya koyuyor. Yatırımcı olarak sınıflandırılan ve token’ın toplam arzının %0,1 ila %1’ini elinde tutan cüzdanlar, bu dönemde 1,96 trilyon SHIB’lik bir artışa tanık oldu. Bireysel olarak kategorize edilen sıradan sahipler ise 1 trilyon token daha elde etti. Genel kanaat, Shiba Inu’nun eninde sonunda piyasanın geri kalanıyla birlikte toparlanacağı yönünde. Ancak, toparlanmanın ne ölçüde olacağı henüz belli değil. Örneğin, Bitcoin’in Ocak-Nisan ayları arasındaki %87’lik artışı oldu. Ancak altcoin SHIB bu zaman dilimi içerisinde yalnızca %34 oranında artış gösterdi.

Potansiyel toparlanma kampanyasının belirsizliği yatırımcıları tedirgin ediyor. Shiba Inu’nun sonunda 0,0001 dolara ulaşması mümkün mü? Kısa cevap evet. Bununla birlikte, bu artış esas olarak daha geniş piyasa ve ekosistem gelişmelerine bağlı olacak. Topluluk, Shibarium ve SHIB: The Metaverse gibi projelerin ses getirmesini bekliyor. Ayrıca altcoin fiyatına fayda sağlamaya yardımcı olmasını da hevesle bekliyor. Altcoinhaberi.com olarak baktığımızda bu projelerin benimsenme oranı, ekosisteme katkılarının ne kadar etkili olacağını belirleyecek.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Altcoinhaberi.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Altcoinhaberi.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Altcoinhaberi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Altcoinhaberi.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Altcoinhaberi.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Altcoinhaberi.com’u bağlamaz.

Uyarı: Altcoinhaberi.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Altcoinhaberi.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Altcoinhaberi.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Başa dön tuşu