Bu Altcoin SEC Soruşturması Altında! Düşüyor!

DeFi projesi BarnBridge DAO, yeni bir SEC davasının ardından “tüm çalışmalarını” durdurmaya zorlanıyor. Bazı DAO üyeleri erkenden harekete geçti ve şimdi ‘tüm işlerin’ durdurmasını öneren oylama sonuçlandı. Bu esnada, proje ile bağlantılı altcoin fiyatları çift haneli düşüyor…

DeFi altcoin projesi BarnBridge DAO, SEC soruşturması altında

BarnBridge DAO’nun avukatı Douglas Park, platformun Discord kanalına 6 Temmuz’da yaptığı bir gönderide SEC davasını üyelere açıkladı. Avukat, “SEC’in BarnBridge DAO’yu ve DAO ile bağlantılı kişileri soruşturduğunu size bildiriyorum” diye yazdı.

Avukata göre, DAO’nun “potansiyel daha fazla yasal sorumluluğu azaltmak” için acil hamle yapması gerekiyor. Bu noktada, BarnBridge ile ilgili ürünler üzerindeki “tüm çalışmaların” durdurulması gerektiğini söylüyor. Avukat ayrıca, DAO’nun yatırım çabalarından kaynaklanan işler için tazminat almaması gerektiğini de önerdi.

Discord’dan “Lord Tyler” lakaplı kurucu ortak Tyler Ward, kısa süre sonra avukatın mesajını doğruladı. Park ve Ward, SEC’in BarnBridge DAO’ya neden soruşturma başlattığını açıklamadı. Ancak avukat Park, soruşturma “devam ettiği” ve “kamuya açık olmadığı” için yalnızca sınırlı bilgilerin paylaşılabileceğini açıkladı.

Oylama süreci

30 Haziran ile 3 Temmuz arasında, BarnBridge (BOND) token sahiplerinin %100’ü — Park’ın yönetici ortağı olduğu hukuk firması Park & ​​Dibadj LLP’yi DAO’nun “çeşitli yasal işler için” hukuk müşaviri olarak tutma teklifinde oy kullandı.” 213.000 oy kullanıldı ve bunların 201.000’i veya %94,3’ü “barnbridge.eth” cüzdanından geldi.

Teklifin zamanlaması ve konusu, SEC’in 30 Haziran’dan önce BarnBridge DAO hakkında bir soruşturma başlattığını düşündürüyor. Ancak bazı DAO üyeleri duyuruyla ilgili şüphelerini dile getirdi.

BarnBridge DAO kurucuları sahte bir SEC hikayesi uydurmuş olabilir

Discord’tan bir üye, SEC’in soruşturmasına ilişkin destekleyici kanıt istedi. BarnBridge’in kurucularının bunu, potansiyel olarak yatırımcıları dolandırmak için bir “çıkış stratejisini” kolaylaştırmak için bir bahane olarak kullanabileceklerini ima etti. Lurucu ortak Ward, bunun “tarihteki en kötü düşünülmüş rug-pull girişimi” olacağını belirterek iddiayı yalanladı.

Diğer üyeler haberi daha hafif karşıladı. Biri “Avrupa’ya taşınma zamanı” dedi. DAO üyelerinin SEC’den saklanabileceğini öne sürdü. Başka bir şaka, BarnBridge ile etkileşime giren herkesin SEC başkanı Gary Gensler tarafından “vurulacağını” içeriyordu.

BarnBridge (BOND) fiyatı düşüyor

BarnBridge, enflasyon riskini ve faiz dalgalanmalarını ele alan platformlar arası bir risk yönetimi DeFi protokolüdür. Yukarıdaki gelişmelerin ardından BOND fiyatı, yaklaşık %10 civarında düşüş gösterdi. Böylece fiyatı ATH seviyesi 185,7 dolardan bu yana %98,3 değer kaybetti.

Altcoinhaberi.com’dan takip ettiğiniz üzere, geçen ayın başlarında SEC, kayıt dışı menkul kıymetler sundukları iddiasıyla sektörün en büyük iki borsası Binance ve Coinbase’e karşı dava açtı. Küçük ila orta ölçekli bir DAO olan BarnBridge hakkında bildirilen soruşturma, menkul kıymetler düzenleyicisinin yalnızca kripto alanının en büyük kuruluşlarını hedeflemediğini kanıtlıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Altcoinhaberi.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Altcoinhaberi.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Altcoinhaberi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Altcoinhaberi.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Altcoinhaberi.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Altcoinhaberi.com’u bağlamaz.

Uyarı: Altcoinhaberi.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Altcoinhaberi.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Altcoinhaberi.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Başa dön tuşu