Bu 5 altcoin kısa süredeki artışıyla dikkat çekti: Boğa sinyali!

Bitcoin’in (BTC) geri çekilmesine rağmen hangi altcoin’ler yükselişe geçerek boğa sezonuna dair umut verdi?

Son birkaç gündür kararsız fiyat yapısı çizen Bitcoin, 69.000 dolar bandına gevşeyerek altcoin’leri adeta salladı. BTC, bir yandan değer kaybederken diğer yandan da dominans artışıyla altcoin yatırımcısını üzdü. Ancak bazı altcoin’lerde alım gücü, piyasaya meydan okuyarak pariteyi yükselişe geçirdi. Peki bu altcoin’ler hangileri oldu?

altcoin boga kripto

1- Monero (XMR)

Gizlilik odaklı popüler altcoin XMR, piyasadaki geri çekilmeye iyi direndi. BTC’nin düşüşüne rağmen son 24 saatte yüzde 4,20 artış yaşayan XMR, günün en çok yükselen projesi olmayı başardı. Gizliliğin ön plana çıkmasıhalinde XMR için volatilite devam edebilir.

xmr monero coin kripto

2- Tron (TRX)

Tron ağının yerel token’ı olan TRX, uzun bir aradan sonra yükseliş ivmesi yakaladı. Son 24 saatte yüzde 3,80’lik performans ortaya koyan TRX, hem yatırımcıları hem de ekosistemine güven verdi.

tron trx altcoin kripto

3- Optimism (OP)

Katman-2 kategorisinin en önemli isimlerinden OP, son 24 saatte yüzde 2,60 artış yaşadı. Arbitrum’un en büyük rakibi olarak nitelendirilen OP, yukarı yönlü fiyat hareketleriyle ilgi toplamaya devam ediyor. Popüler altcoin, olası bir katman-2 boğasında adından sık sık söz ettirebilir.

op altcoin boga kripto

4- Ethereum Classic (ETC)

Ethereum’un hardfork’u olan ETC, ETH’nin değer kaybetmesine rağmen yükselişe geçmeyi bildi. Son 24 saatte yüzde 1,20 artış kaydeden ETC, piyasanın gidişatından ayrışarak yatırımcısının yüzünü güldürdü.

etc altcoin kripto boga

5- Stellar (XLM)

2021 boğasından sonra sessizliğe bürünen XLM, yavaş yavaş kendini göstermeye başladı. BTC ve ETH’den ayrışmasıyla dikkat çeken bir dönemin popüler altcoin’i, son 24 saatte yüzde 0,80 yükseliş kaydetti. XRP’nin sert fiyatlamalarıyla beraber XLM’e hareketlilik gelecek gibi duruyor.

stellar xlm coin kripto

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Başa dön tuşu