Bu 5 Altcoin Fırlatılmaya Hazır!

Kripto analisti Valdrin Tahiri’ye göre Aptos, kendisini ATH seviyesine taşıyacak daha büyük bir yukarı yönlü hareket başlatma sürecinde olabilir. Analist, Stellar’ın, potansiyel bir pompanın habercisi olan uzun ve kısa vadeli bir direnç seviyesini aştığını belirtiyor. Analist Filip L’ye göre Solana, büyük bir patlamaya hazırlanıyor. Ayrıca iki analist, yükselemeye hazır iki altcoin paylaşıyor.

Aptos, Nisan’da fırlatmaya hazırlanıyor

Aptos fiyatı, 26 Ocak’ta tüm zamanların en yüksek fiyatı olan 20,40 dolara ulaştığından beri azalan bir direnç çizgisinin altına düştü. Bu düşüş, 10 Mart’ta 9,70 dolara kadar gerilemesine neden oldu. Altcoin fiyatı, azalan direnç çizgisinden çıkmayı başaramadığından beri arttı. Bunun yerine, başlangıçta 13,80 dolar (kırmızı daire) direnç seviyelerinin birleşmesi tarafından reddedildi, ardından çizginin yanına düştü ve 2 Nisan’da (kırmızı simge) başka bir reddedilme yaşadı.

APT fiyatı, direnç çizgisi ile 10 dolarlık destek alanı arasındaki yakınsamaya yaklaşıyor. Dolayısıyla, yakında belirleyici bir hareket bekleniyor. Bir kırılma fiyatı 13,80 dolara çıkarırken, bir arıza 7 dolara düşmesine neden olabilir. Günlük RSI, nötr bir eğilimin işareti olan 50’de. Bu nedenle, APT fiyatının aşağı mı yoksa yukarı mı kırılacağını gösteremiyor. Bu nedenle, APT fiyat eğiliminin yükseliş mi yoksa düşüş mü olduğunu belirlemek için daha düşük bir zaman dilimine bakmak gerekiyor.

Altcoin
APT günlük grafik / Kaynak: TradingView

Günlük zaman dilimindeki teknik analiz, Aptos için kararlı bir yükseliş fiyat tahmini sunuyor. Yılın başındaki büyük yukarı yönlü hareket, muhtemelen beş dalgalı yukarı yönlü hareketin (siyah) birinci dalgasıydı. Bu, 0,618 Fib geri çekilme destek seviyesinde (beyaz) sona eren düzeltme ile destekleniyor. O halde, yukarıda bahsedilen fiyat kırılmasına neden olan bir sonraki artış muhtemelen üçüncü dalganın başlangıcı. Alt dalga sayısı beyaz renkte verildi.

Eğer öyleyse, fiyat en az 27 dolara yükselebilir ve birinci ve üçüncü dalgalara 1: 1 oranı verir. Üçüncü dalganın uzaması durumunda, bir sonraki direnç ortalama 37,60 dolar fiyatında olacak ve birinci ve üçüncü dalgalara 1: 1,61 oranı verecektir. Öte yandan, ikinci dalganın altında 9,77 dolar (kırmızı çizgi) seviyesindeki bir düşüş, yükseliş dalgası sayımını geçersiz kılacaktır. Bu durumda altcoin 4 dolara kadar düşebilir.

Altcoin
APT günlük grafik / Kaynak: TradingView

Sonuç olarak, Nisan ayı için en olası Aptos fiyat tahmini en az 27 dolar ve muhtemelen 37,60 dolara doğru bir artış. Ancak, 9,77 doların altına bir düşüş bu yükseliş tahminini geçersiz kılacaktır. Bu durumda, altcoin fiyatı 4 dolara kadar düşebilir.

Altcoin fiyatı yükseliş sinyali veriyor

Stellar fiyatı yılın başından bu yana arttı ve Ocak ayında azalan bir direnç çizgisinden çıktı. Kırılmadan önce bu hat 616 gündür yerinde duruyordu. Bu tür uzun vadeli yapılardan kopuşlar genellikle önemli yukarı yönlü hareketlere yol açar. Çizgiyi destek olarak doğruladıktan sonra (siyah simge), XLM fiyatı 0,100 dolarlık uzun vadeli direnç alanını geri aldı. Bu, yükseliş trendinin tersine dönmesindeki bir sonraki adımdır. Yukarı yönlü hareket devam ederse, bir sonraki direnç 0,235 dolar olacaktır.

Haftalık RSI, nihayet 50’nin üzerine çıktığı için artışın devamını destekliyor (kırmızı simge). RSI’ın kararlı bir şekilde 50’nin (yeşil simge) üzerine çıktığı bir önceki dönem, Kasım 2020’de %900’lük bir fiyat artışından önceydi. Sonuç olarak, benzer bir büyük fiyat artışı yaşanabilir.

XLM haftalık grafik / Kaynak: TradingView

Günlük zaman dilimindeki teknik analiz, haftalık zaman dilimindeki yükseliş görünümünü destekliyor. 21 Mart’ta, fiyat kısa vadeli azalan direnç çizgisinden çıktı ve ardından 0,095 dolar küçük direnç alanının üzerine çıktı. Daha sonra, 1 Nisan’da 0,114 dolar ile yılın en yüksek seviyesine ulaştı. Ancak, XLM fiyatı 0,618 Fib geri çekilme direnç seviyesinin onu reddetmesinden bu yana düştü.

Bununla birlikte, haftalık ve günlük zaman dilimlerinden gelen okumalar kararlı bir şekilde yükselişe geçerek artışın devamını destekliyor. Sonuç olarak, Stellar fiyatının daha yüksek bir düşük seviye oluşturması ve yukarı yönlü hareketini sürdürmesi bekleniyor. Artış muhtemelen beş dalgalı bir yukarı hareketin (siyah) parçası olduğundan, 0,099 dolarlık birinci dalganın (kırmızı çizgi) altına düşmek yükseliş fiyat tahminini geçersiz kılacaktır. Bu durumda, altcoin fiyatı yılın en düşük seviyesi olan 0,070 dolara doğru düşebilir.

XLM günlük grafik / Kaynak: TradingView

Sonuç olarak, en olası XLM fiyat tahmini yükseliş yönünde. Fiyatın kademeli olarak 0,230 dolar seviyesindeki uzun vadeli dirence doğru hareket etmesi bekleniyor. Ancak, 0,099 doların altına düşülmesi bu yükseliş tahminini geçersiz kılabilir ve 0,070 dolara doğru bir düşüşe yol açabilir.

XRP geri dönüşe hazır mı?

Egrag Crypto takma adlı analist, kısa bir süre önce XRP’nin, varlığın fiyat hareketlerinde oluşturduğu iki W modelini takiben, çok sevilen 1 dolar eşiğini geri alacağını tahmin etti. W formasyonu, bir varlığın fiyatında olası bir trend dönüşüne işaret edebilen ve yaygın olarak gözlemlenen bir teknik analiz formasyonudur. W formasyonu potansiyel bir yükseliş sinyalidir ve dayanak varlığın bir destek seviyesi oluşturduğunu ve önceki düşüş trendini tersine çevirmeye hazır olabileceğini gösterir.

Egrag, görüşünü desteklemek için birkaç W formasyonunun altını çiziyor. Analist, 1 Nisan tarihli bir önceki fiyat tahmininin devam analizinde, XRP’nin Mayıs 2022’ye kadar olan fiyat hareketlerinin, A ve B desenleri olarak adlandırdığı iki farklı W desenini başarıyla oluşturduğuna dikkat çekti. A ve B formasyonlarını oluşturmanın, daha büyük bir W formasyonu oluşturmanın öncüsü olduğunu ve bunun gerçekleşmesi halinde XRP’nin 0,85 dolara yükseleceğini belirtti.

Ripple ve 6 Altcoin İçin Tarihi Tahmin: Haziran'a Kadar...

Analistin grafiğine göre, bu W formasyonunun gerçekleşmesi halinde, log olmayan ölçekte bu ay 0,85 dolarlık bir toparlanmaya yol açacak. Buna ek olarak, kalıcı bir çalışmanın XRP’nin logaritmik ölçekte imrenilen 1 dolar fiyat hedefine yükselmesine yol açacağını belirtiyor. Grafiklerinden elde edilen veriler bunun Nisan ayında gerçekleşebileceğini gösteriyor. Altcoin en son Aralık 2021’de 1 dolar değerindeydi.

Shiba Inu boğaları daha fazla kazanç için hazırlanıyor

Analist Kelvin Munene’ye göre son 24 saat içinde SHIB piyasasında olumlu hava hakim oldu ve boğalar, fiyatı gün içi en düşük seviyesi olan 0,00001065 dolara indiren ayıların piyasayı kontrol etme çabalarını engelledi. Boğaların gücü sayesinde SHIB fiyatı 24 saatin en düşük seviyesinden gün içi en yüksek seviyesi olan 0,00001157 dolara yükseldi ve burada sağlam bir dirençle karşılaştı.

Piyasanın olumlu iyimserliği basın saatine kadar devam etti ve gün içi en düşük seviyeden %5,92 artışla 0,00001135 dolara yükseldi. Boğalar direnç seviyesini aşarsa, aşağıdaki direnç seviyeleri 0,0000118 dolar ve 0,000012 dolar olabilirken, ayılar kontrolü yeniden ele geçirirse destek seviyeleri 0,0000108 dolar ve 0,0000105 dolar olabilir. Piyasa değeri ve 24 saatlik işlem hacmi, iyimser tutum nedeniyle sırasıyla %6,01 ve %140,21 oranında artarak 6.696.499.422 dolar ve 546.774.675 dolara ulaştı. Piyasa değeri ve işlem hacmindeki artış, yatırımcıların piyasanın beklentileri konusunda iyimser olduğunu gösteriyor. Boğalar momentumlarını korur ve direnç seviyelerini aşarsa bu eğilim devam edecektir.

SHIB 24 saatlik fiyat grafiği / Kaynak: CoinMarketCap

Altcoin fiyatı %25 artışla büyük bir patlamaya hazırlanıyor

Solana fiyatı Salı günü iyi durumda çünkü birkaç katalizör demleniyor ve SOL’da daha yüksek bir bacak için yer açıyor. İlk unsur, son zamanlarda %1.400 büyüyen ve şu anda satış öncesi aşamasının 2. aşamasına giren TMSN. Solana, TMSN’ye bağlı olduğu ve daha az değişken bir ortamda rallinin bir parçası olmak isteyen boğalar için bir vekil ticareti olarak kullanıldığı için ek ilgi görüyor. Ek bir faktör de bu Salı günü EUR, GBP ve JPY karşısında önemli kollarını kaybeden ABD Dolarından geliyor.

Altcoin, tüm yükseliş bileşenlerinin kaynamaya başlayan bir düdüklü tencereye atıldığını görüyor. Yakında SOL’un kırmızı azalan trend çizgisini, 55 günlük Basit Hareketli Ortalamayı (SMA) ve 200 günlük SMA’yı dilimlediğini görecek bir koparma ticaretinin gerçekleşmesi mümkün. İlk durak 22 dolar civarında olacak ve ardından bu ayın sonuna kadar 26 dolara doğru yelken açacak.

SOL 4 saatlik grafik

Önemli bir risk, bu koparma ticaretinin tek yönlü konumlandırılmış çok fazla parayla çok kalabalık hale gelebilmesi. SMA’lar veya kırmızı azalan trend çizgisi gibi bahsedilen unsurlardan birine karşı basit bir reddetme kötü olabilir. 18,66 dolara doğru sert bir düşüş, %10’luk bir kayıp nedeniyle acı verici olabilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Altcoinhaberi.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Altcoinhaberi.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Altcoinhaberi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Altcoinhaberi.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Altcoinhaberi.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Altcoinhaberi.com’u bağlamaz.

Uyarı: Altcoinhaberi.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Altcoinhaberi.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Altcoinhaberi.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Başa dön tuşu