Bu 2 Altcoin Boğa Koşusuna Hazırlanıyor!

Danışmanlık devi Motley Fool’un analistleri, artan düzenleyici baskının ortasında kendisini yeniden şekillendiren altcoin projelerine dikkat çekti. Yeni Blockchain geliştirmeleri, analistleri boğa beklentisine yönelten etkenler oldu…

SEC davalarının ardından bu 2 altcoin ciddi değişiklikler yapıyor

Haziran boyunca, kripto endüstrisindeki en büyük isimler bile pozitif ivme oluşturmakta zorluk yaşadı. SEC davalarının hacim olduğu haftalar boyunca, sadece belirli projeler zorlukların üstesinden gelmek için somut adım atmayı tercih etti. Cardano (ADA) ve Polygon (MATIC), bu noktada yeni duyurularla tekrar dikkat çeken projeler arasında yer alıyor…

Polygon (MATIC), SEC davasının ardından mimarisini hızla değiştirdi

Polygon, Ethereum için en önemli Katman 2 ölçekleme çözümüdür. 2022’de Merge güncellemesinin sonucunda Ethereum’un gördüğü tüm ilgiden büyük ölçüde yararlandı. Altcoinhaberi.com olarak aktardığımız üzere, yine bu yıllarda Starbucks ve Nike dahil olmak üzere bir dizi önemli marka ortaklığı kurdu.

Ancak, Polygon artık düzenleyici belirsizlik nedeniyle sarsılıyor. Haziran ayının başında SEC, Polygon’u Coinbase ve Binance kripto para borsalarının müşterilerine sunduğu “kayıtsız menkul kıymetlerden” biri olarak nitelendirdi. Sonuç olarak piyasa tepkisi dramatik oldu. MATIC fiyatı son 24 gün içinde %30 değer kaybetti.

Ancak Polygon mücadeleden vazgeçmiyor

SEC haberi gelir gelmez, Polygon “Polygon 2.0” adını verdiği şeyin piyasaya sürüldüğünü duyurdu. Amaç, temeldeki Blockchain mimarisinden token faydasına kadar Polygon’un her yönünü yeniden tasarlamaktı. Bunu Haziran sonundan başlayarak 4 haftalık bir süre boyunca yapacak. Her hafta, Polygon gerçekleşen değişiklikler hakkında yeni güncellemeler yayınlayacak.

Cardano (ADA), altcoin ağını yeni sürüme taşıyor

Polygon gibi, Cardano da SEC’in bunun kayıtsız bir menkul kıymet olduğu iddiasından ağır darbe aldı. ADA fiyatı da 30 günde %30 düştü. Cardano’nun ekosistemini büyütmede yılın ilk yarısında elde ettiği başarıya rağmen, menkul kıymetler yasalarının kripto para birimini içeren her bir işleme uygulanması durumunda aniden durma noktasına gelebilir.

Ancak Cardano’da karşılık veriyor

Her şeyden önce, bir menkul kıymet değil, oldukça merkezi olmayan, açık kaynaklı bir Blockchain olduğunu açıkça ortaya koyuyor. Cardano, merkeziyetsizliğe doğru yeni kilometre taşlarını vurguluyor. Burada, “Voltaire” olarak bilinen Blockchain geliştirmesinde bir sonraki aşamanın lansmanından bahsediyor. Bu yüce isim, yüce hırslarla birlikte gelir. Cardano, topluluk üyelerine daha fazla güç vermek istiyor. Aynı zamanda, mümkün olduğunca merkezsizleştirerek genel Blockchain’inin performansını iyileştirmek istiyor.

Buna ek olarak, Cardano’nın arkasındaki şirket olan Input Output Global (IOG), yönetim yapısındaki değişiklikleri duyurdu. Genel olarak, “girişim stüdyosu” dediği modele geçiyor. Bunun pratikte anlamı, farklı iş gruplarının birbirinden ayrılacağı ve daha sonra bölüneceğidir. Bu nedenle, örneğin, Cardano Blockchain cüzdan çözümleri geliştiren grup, Cardano dijital kimlik yönetimi çözümleri geliştiren gruptan ayrı olacak.

İşte büyük resim

Cardano ve Polygon, SEC gözetiminden kaçınmak için menkul kıymetler olarak değil, ticari mallar olarak görülmek istiyor. Bunun gerçekleşmesi için ne gerekiyorsa yapmaya hazırlar. Motley Fool analistleri, yukarıdaki son gelişmelerle ikiliye bu yolda güveniyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Altcoinhaberi.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Altcoinhaberi.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Altcoinhaberi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Altcoinhaberi.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Altcoinhaberi.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Altcoinhaberi.com’u bağlamaz.

Uyarı: Altcoinhaberi.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Altcoinhaberi.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Altcoinhaberi.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Başa dön tuşu