Boğa sezonuna hazır

Zeta Markets Kurucusu Tristan Frizza, SOL yükselişini çoğunlukla Solana ağının memecoin faaliyetindeki artıştan kaynaklandığını söyledi.

Solana ekosisteminin perp DEX’i Zeta Markets’in kurucusu Tristan Frizza, “Memecoin’ler kesinlikle Solana’daki faaliyetlerin önemli bir itici gücü haline geldi. Solana’nın düşük ücretlerle yüksek işlem hacimlerini idare etme yeteneğini gösteriyor ve bu gelişme kullanıcılara mükemmel bir ortam sunuyor.” dedi.

Bunu göstermek için Frizza, Solana’nın toplam kilitli değerinin (TVL) 4,9 milyar doları aştığı onchain metriklerine dikkat çekti. Frizza, “Bu gelişme, güçlü ağ etkinliğini gösteriyor ve aktif kullanıcı sayısı da sürekli artıyor; aylık aktif adresler Mayıs ayında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 41,65 milyona ulaştı.” diye ekledi.

solana agi

Solana, DeFi’deki büyümeyle güçlendi

Bu haftaki Bitfinex Alpha raporuna göre Solana DeFi ekosistemi, kredi verme, likit staking ve kalıcı piyasalarda açıkça görülen bir büyüme yaşıyor.

Altcoin’lerin lideri Ethereum için bu ay Bitcoin’e kıyasla daha fazla hareketlilik yaşaması bekleniyor. QCP Capital analistlerine göre, Ethereum opsiyonlarının volatilitesi (IV) şu anda Bitcoin’den daha yüksek; bu da yatırımcıların, muhtemelen spot ETH’lerin yakında piyasaya sürülmesine yanıt olarak, eter için artan fiyat dalgalanmaları beklediklerini gösteriyor.

QCP Capital analistleri, “Piyasa, spot Ether ETF’nin yeni talep başlatmasını beklerken yükseliş eğilimi muhtemelen devam edecek; opsiyon piyasası da bunu kesinlikle yansıtıyor; Ethereum hacimle [IV] hala Bitcoin hacminin yüzde 15 üzerinde.” dedi.

Block Scholes Araştırma Başkanı Andrew Melville, Ether’deki volatilitenin Mayıs ortasından bu yana Bitcoin’e göre daha belirgin hale geldiğini gözlemleyerek, Kasım 2022’deki FTX çöküşünden bu yana her iki token arasındaki volatilitedek eşitsizliği vurguladı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Başa dön tuşu