Büyük Yatırımcılar Bu Altcoin Projesini Satıyor! Peki Neden?

Cardano adreslerinin yüzde 80’inden fazlası şimdiden kırmızıda. Bazı büyük yatırımcılar artık varlıklarını elden çıkarıyor gibi görünüyor. Eylül 2021’deki tüm zamanların en yüksek seviyesinden bu yana, altcoin son 21 aydır sürekli bir düşüş trendi içinde. Kripto analisti Konstantin Kaiser, bu 21 ay içinde yalnızca dört ayın aylık mumlarının pozitif bir kapanış yaptığını belirtiyor.

Cardano adreslerinin %80’inden fazlası kayıpta

3,67 milyon Cardano adresi şu anda zarar durumunda. Zarar eden bu adresler toplam Cardano adreslerinin %83’ünden fazlasını oluşturuyor. Adreslerin yalnızca yaklaşık %11,44’ü mevcut piyasa fiyatından karla satma fırsatına sahip. Bununla birlikte, yaklaşık %4,95’in kar ya da zarar etmeden satma imkanı var.

Para göstergesine göre kar ve zarar durumu / Kaynak: IntoTheBlock

Altcoin işlem hacmi hızla artıyor

İşlem hacminin gelişimi ilgi çekici olduğunu kanıtlıyor. İşlem hacmi artarken ADA’nın fiyatı düşüyor. Bunlar, büyük ihtimalle tokenin toplu olarak satıldığını gösteriyor. Altcoinhaberi.com’dan takip ettiğiniz üzere, bu hafta, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Binance davasında Cardano’yu bir menkul kıymet olarak nitelendirdi. Bu da “Yüksek işlem hacmi panik satışından mı kaynaklanıyor?” sorusunu akla getiriyor.

Altcoin
ADA’nın işlem hacmi / Kaynak: IntoTheBlock

Büyük altcoin yatırımcıları 158’den 142’ye düştü

Bu arada büyük yatırımcıların sayısı 158’den 142’ye düştü. Bu büyük yatırımcılar artık toplam token arzının %3’ünden daha azını oluşturuyor. Bunun yerine, büyük yatırımcılardan gelen arz artık bireysel yatırımcılara ait. Buradan, bazı büyük yatırımcıların ADA tokenlarını daha geniş bir kitleye sattığı sonucuna varmak mümkün.

Cardano balinaların, büyük yatırımcıların ve küçük yatırımcıların yoğunlaşması / Kaynak: IntoTheBlock

Günlük aktif adresler son yedi günde keskin bir artış gösterdi

Aktif adresler son yedi gün içinde yaklaşık %41,5 oranında arttı. Cardano ağı şu anda çok aktif. Aslında, DeFi faaliyetleri Kilitlenmiş Toplam Değeri (TVL) yılın en yüksek seviyelerine çıkardı.

Altcoin
Günlük aktif ADA adresleri / Kaynak: IntoTheBlock

Toplam ADA adresleri de artmaya devam ediyor

Bu arada, Cardano adreslerinin toplam sayısı sürekli artış gösteriyor. Bunun nedeni, muhtemelen kısmen Cardano’yu ilk kez satın alan yeni yatırımcılar. Bununla birlikte, altcoin varlıklarını birden fazla cüzdana yaymak amacıyla çeşitlendirme için kullanılan adresleri de içermesi muhtemel.

Altcoin
ADA sahiplerinin sayısı / Kaynak: IntoTheBlock

Cardano’ya yönelik duyarlılık çoğunlukla olumlu kalıyor

Son olarak, Twitter’da ADA’ya yönelik hava çoğunlukla olumlu. Yaklaşık 1.500 olumsuz tweet, 12.431 olumlu tweet ile denge durumunda.

Altcoin
ADA hakkında Twitter duyarlılığı / Kaynak: IntoTheBlock

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Altcoinhaberi.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Altcoinhaberi.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Altcoinhaberi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Altcoinhaberi.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Altcoinhaberi.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Altcoinhaberi.com’u bağlamaz.

Uyarı: Altcoinhaberi.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Altcoinhaberi.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Altcoinhaberi.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Başa dön tuşu