BNB, OKB, FTT ve HT Yeni ATH’ler Belirledi! Yerel Token Sezonu mu Başlıyor?

Dört eşzamanlı ATH, gün içinde borsaların lokal token’larıyla birlikte kaydedildi. Pekala bu daha evvel oldu mu?

Bu sabah kripto piyasalarında son derece az bir olay meydana geldi. En kıymetli kripto para borsalarının dört “yerel token’ı -Binance Coin (BNB), OKEx Coin (OKB), FTX Token (FTT) ve Huobi Token (HT)- tüm vakitlerin en yüksek düzeylerine ulaşmayı başardı.

Bugün merkezi kripto para borsalarının temel mahallî token’ları eşsiz bir yükselişe şahit oldu. Bu alanın dört değerli temsilcisi tıpkı anda yeni rekorlar kırdı. Binance Coin, parabolik rallisini genişleterek nefes kesici bir biçimde 194 dolar düzeyine ulaştı. BNB fiyatı son beş haftada altı kat arttı. Bu ortada, OKEX Coin (OKB) tarihinde birinci kere 10 dolar düzeyini kırdı.

Huobi Küresel kripto para hizmetleri ekosisteminin mahallî token’ı olan Huobi Token (HT), birebir şeyi 15 dolar düzeyinde yaptı. 1 Ocak 2021’den bu yana kıymeti üç katından fazla arttı. Son olarak, Sam Bankman-Fried’s FTX’inin mahallî kripto token’ı olan FTT, 25 dolarlık ruhsal direnci aşarak değerli bir şey başarmış oldu.

Daha evvelki boğa koşusu sırasında “borsa token’ları” gözlerden kaçmıştı. 2019-2020’de, borsa kripto paraları, merkezi olmayan finansal protokollerin mahallî idare varlıkları olan “DeFi tokenleri” ile değiştirilmeden evvel “kripto kışının” en yeterli performans gösterenleri haline geldi.

Bu Daha Evvel Hiç Oldu mu?

Modern “borsa token’larının” birden fazla 2017 coşkusu sırasında mevcut değildi. Bu ortada, piyasada altcoin’lerin birçok için emsal günler yaşanmıştı. 2018 Ocak ayının başlarında, XRP, Cardano (ADA) ve Stellar Lumens (XLM) ismi verilen en büyük üç altcoin, neredeyse tıpkı anda tüm vakitlerin en yüksek kıymetlerini yazdırdı.

Ayrıca, ikinci kripto para ünitesi Ethereum (ETH), 13 Ocak 2018’de üç yılın en yüksek düzeyini belirledi. Bu ATH, yakın vakitte aşıldı. Yazının yazıldığı sırada ETH 1900 doların üzerinde takviye bulmaya çalışıyordu.

Başa dön tuşu