BLUR Boşaltan Balinalar Bu 6 Altcoinden Alıyor!

Küresel algoritmik ticaret şirketi Wintermute Trading, bugün merkezi borsalara yüklü miktarda Blur (BLUR) aktardı. İşlemler Blur fiyatının çift haneli ralli yaptığı saatlerde geldi. Bu esnada balinalar 6 altcoin’i toplamakla meşgul…

Wintermute Trading, Kraken’e 10 milyon BLUR gönderdi

Lookonchain’in raporuna göre şirket, bugün Coinbase‘den yaklaşık 4,2 milyon dolar değerinde 10 milyon BLUR çekti. Daha sonra bunları Kraken cüzdanına gönderdi. Algoritmik ticaret şirketi, BLUR rallisinin ardından Coinbase’e 895.000 dolar değerinde 2,1 milyon BLUR daha yatırdı.

Blur fiyatı Upbit listeleme haberiyle %30 yükseldi

Ralli esnasında aktif olan Wintermute Trading, Koreli borsa Upbit’in Blur’u listelediği saatlerde işlemlerini sıklaştırdı. 27 Haziran’dan itibaren, Kore piyasasında BLUR’u içeren işlem faaliyetlerinde patlama yaşanıyor. Listeleme duyurusunu BLUR fiyatındaki ani yükseliş ve işlem hacmindeki %1000’in üzerinde artış takip etti.

Wintermute Trading’in son işlemleri, Coinbase, Bitfinex ve Gate.io gibi borsalardan önceki para çekme işlemleriyle birleştiğinde, BLUR niyetlerine ilişkin spekülasyonlara neden oluyor. Piyasa gözlemcileri şimdi Wintermute’un bu noktada BLUR yatırımlarını satıp satmayacağını sorguluyorlar. BLUR milyon dolarlık satış riskli ile karşı karşıya kalırken, verilere göre balinalar 6 altcoin’de satın alım faaliyetlerini artırıyor.

Balinalar bu 6 altcoin’i topluyor

Ethereum (ETH)

Santiment’in verilerine göre Ethereum, balinalar tarafından hızlıca borsa dışı cüzdanlara taşınıyor. Analiz firması dün Twitter’dan, “Boğalar ve ayılar 1.900 dolar civarında savaşırken, Ethereum bugün dalgalı kaldı. Bu arada, en büyük borsa dışı adresler zenginleşmeye devam ederken, en büyük borsa adreslerinin boşluğu dikkat çekiyor. Borsalardaki ETH arzı %9,2’ye düştü” diye yazdı. Son zamanlarda ETH toplayan balinalar şu anda varlıklarını kendi cüzdanlarına çekmekle meşgul.

Arbitrum (ARB)

Lookonchain ayrıca bir raporda, birkaç aydır uykuda olan 2 balinanın geçtiğimiz günlerde Arbitrum (ARB) ile işlem yaptığını kaydetti. Bu işlemlerden kısa bir süre sonra kriptonun fiyatı yükselmeye başladı. Raporlar, “0x1b67” isimli balinanın hafta sonu Binance’ten yaklaşık 504 bin dolar değerinde 450.881 ARB çektiğini gösteriyor.

Bu arada, “0x3737” isimli başka bir balina, 20 Haziran 2023’te ortalama 1,07 dolardan 1,57 milyon ARB satın aldı. Bunun karşılığında 1,68 milyon dolar değerinde 939 Ethereum (ETH) harcadı. Lookonchain, işlemleri, “Uyuyan bir balina uyanıp bir coin satın aldığında, önceden bir şeyler biliyor olmalıdır” diye sorguluyor.

Dogecoin (DOGE)

Bir diğer işlemde Whale Alert, her biri iki milyar DOGE taşıyan iki farklı balina transferi tespit etti. Bunlar sırasıyla 126,4 ve 134 milyon dolara eşdeğerdi. Bu esnada, Dogecoin’in işlem hacmi %20 artış gösteriyor. Devasa fonlar, hafta sonu Robinhood’un DOGE zulasını yaklaşık %11 artırdığı öğrenildikten sonra taşındı.

LDO, PERP ve MASK

Lookonchain son olarak, ünlü kripto şirketi Jump Trading‘in geçen hafta boyunca sadece 4 altcoin ile ilgilendiğini bildirdi. Bunlar; Mask Network (MASK), Lido DAO (LDO), LeverFi (LEVER) ve Perpetual Protocol (PERP). On-chain veriler, şirketin her birinde 1 milyon adeti aşkın satın alım yaptığını gösteriyor. Altcoinhaberi.com olarak aktardığımız üzere, şirketin satın alımları piyasa rallisinden hemen önce gerçekleşti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin. Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Altcoinhaberi.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Altcoinhaberi.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Altcoinhaberi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Altcoinhaberi.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Altcoinhaberi.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Altcoinhaberi.com’u bağlamaz.

Uyarı: Altcoinhaberi.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Altcoinhaberi.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Altcoinhaberi.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Başa dön tuşu