Bitcoin, Tesla Bilançosunu Bekliyor! Bu Gece Açıklanıyor!

Tesla bugün gece yarısından sonra çeyrek kazanç raporunu açıklayacak. Mali raporla birlikte şirketin son zamanlarda Bitcoin satıp satmadığı ortaya çıkacak. Bu sorunun cevabı piyasanın gidişatı hakkında önemli bir indikatör görevi görüyor.

Tesla bu gece yarısı Bitcoin rezervlerini kamu oyuna sunacak

Elon Musk’ın sahibi olduğu elektrikli araç üreticisi, 2022’de Bitcoin yatırımlarından 204 milyon dolarlık zarar bildirdi. Şubat ayında raporlanan bu kayıp, ilerleyen aylarda Bitcoin ticaretinden elde edilen 64 milyon dolarlık karla dengelendi. Sonuç olarak Tesla, son mali raporunda Bitcoin’den 140 milyon dolarlık net zarar bildirdi.

Tesla, 2. çeyrek kazanç raporunu bu gece saat 00:30’da açıklayacak. Bununla birlikte şirketin elinde kalan Bitcoin’leri satıp satmadığı ortaya çıkacak. Şirket, kripto paraların uzun ömürlü olacağına inandığını belirterek, 2021’in ilk çeyreğinde Bitcoin’e 1,5 milyar dolar yatırım yapmıştı. O zamanlar, Bitcoin’in nakit depolamak ve buna hemen erişmek için harika bir araç olduğunu söyledi. Aynı zamanda geleneksel merkez bankalarından daha iyi bir yatırım getirisi sağladığına yer verdi.

Tesla'nın Web Sitesinde Bu Altcoin İçin Özel Sayfa Var!

Altcoinhaberi.com olarak aktardığımız Ocak ayında açıklanan mali rapor, Tesla’nın Terra (LUNA) çöküşü döneminde Bitcoin rezervlerinde herhangi bir değişilik yapmadığını gösterdi.

Tesla hisseleri olumlu bir hissiyat uyandırıyor

Son üç ayda, Tesla hissesi %58 gibi büyük bir artış yaşadı. Patlamayı sürdüren yatırımcılar için hisse fiyatını 100 doların üzerine çıkardı. Bunu göz önünde bulunduran Wall Street, Tesla’nın 24.56 milyar dolarlık gelir raporlamasını bekliyor. Bu gelir rakamı, ilk çeyreğe göre hafif bir artışı, ancak bir yıl öncesine göre %45 gibi büyük bir artışı temsil ediyor.

Bu ayın başlarında Tesla, 466.140 teslimatla 479.700 adetlik ikinci çeyrek küresel üretimini bildirdi. Teslimat rakamı, Wall Street’in tahminleri olan 448. 599 birimin yanı sıra önceki çeyreğin toplamı olan 422.875’i kolayca aştı. İkinci çeyrek için hem üretim hem de teslimat toplamları Tesla için tüm zamanların rekorlarıydı.

Birinci çeyrekteki taleple ilgili endişeler, Tesla’nın 2. Ç için güçlü teslimat rakamlarıyla yatışıyor. Cybertruck ve yaklaşmakta olan 3. Nesil platformu gibi araçlarda artan hacim ve ürün güncellemelerinin yanı sıra, yakın vadede analistler de brüt kar marjına odak durumda.

Bitcoin, Tesla mali raporu öncesinde 30.000 doları test etti

Bitcoin bugün 13 Temmuz’un piyasa rallisi ardından 30.000 dolar desteğine kadar geriledi. 13 Temmuz’da Ripple, SEC karşısında kısmı bir zafer elde etti. Altcoinhaberi.com olarak aktardığımız üzere, XRP fiyatı %90 fırlarken, BTC ve ETH’de güçlü kazanımlar kaydetti.

Kısa soluklu rallinin ardından Bitcoin, tekrar 30.000 dolar desteğinin altında işlem görüyor. Gece yarısının Tesla raporu yatırımcı hissiyatını tekrar canlandırabilecek güçlü bir haber.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin. Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Altcoinhaberi.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Altcoinhaberi.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Altcoinhaberi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Altcoinhaberi.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Altcoinhaberi.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Altcoinhaberi.com’u bağlamaz.

Uyarı: Altcoinhaberi.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Altcoinhaberi.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Altcoinhaberi.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Başa dön tuşu