Bitcoin Satıp Bu Altcoinden Alacak!

Kripto para piyasasının popüler Blokchain uygulama platformu Lisk’in CEO’su Max Kordek, Lisk Vakfı’nın yakın zamanda piyasaya yönelik uygulayacağı stratejiyi açıkladı. Ünlü CEO’nun aktardığı verilere göre Lisk Vakfı, 10 haftalık bir süreçte 1.000 Bitcoin satışı yaparken, 15 bin’e yakın Ethereum satın alacak! İşte detaylar…

Ünlü CEO açıkladı: Lisk Vakfı 10 haftalık süreçte 1.000 Bitcoin satacak!

Altcoinhaberi.com olarak aktardığımız üzere kripto para piyasası günden güne büyük şirketlerin hedefinde yer almaya devam ediyor. Bazı büyük şirketler kripto para piyasasına yönelik yeni planlarıyla öne çıkarken, Lisk Foundation’ın yaptığı son plan dikkatleri üzerine çekti. Lisk kurucu ortağı ve CEO’su Max Kordek, Twitter üzerinden yaptığı açıklamalarda Lisk Foundation’ın önümüzdeki 10 haftalık süreç içerisinde 1.000 Bitcoin’i (BTC) Ethereum’a (ETH) dönüştüreceğini aktardı ve CEO, bu paranın vakfın uzun vadeli hazinesinin bir strateji hedefi olarak tutulacağını duyurdu. Kordek, bununla beraber Lisk Foundation’ın ETH’sini stake etmek istediğini de belirtirken, bunun hemen olmayacağını aktardı. Lisk CEO’sunun Twitter üzerinden aktardığı bilgiler ise şu şekilde:

Proje CEO’su Max Kordek, şirketin uzun vadeli planında Bitcoin satma gerekçesinin üçüncü taraf bağlantılı riskleri azaltmak amacı yönünde olduğunu aktardı. CEO’nun aktardığı verilere gör her hafta satın alınan ETH’ler çoklu imzayla çalışan 3 cüzdandan 2’sine aktarılacak. Bununla beraber ünlü CEO, her yönetim kurulu üyesinde sadece 1 anahtar olduğunu da ekliyor. CEO tarafından aktarılan bilgilerde, şirketin uzun vadeli bu planı hakkında şu sözler yer alıyor:

Ethereum (ETH), dünyanın en büyük blockchain platformu. Şirket olarak, blockchain uygulamalarının inşa edildiği noktaya gitmek istiyoruz. ETH, bize sürdürülebilir uzun vadeli bir getiri sağlayacak. ETH, Hazine açısından kabul edilebilir risklere sahip. Şirkete kazanç sağlayan, deflasyonist ve günden güne değerini artıran bir varlık daha mantıklı.

Ethereum ve Bitcoin İçin İnanılmaz 2023 Tahminleri!

Uzmanlara göre, Bitcoin ve Ethereum’un günümüzdeki fiyatı baz alındığında şirketin yapacağı bu dönüştürme işleminin sonucunda şirket, yaklaşık 15 bin ETH sahibi olacak.

Şirketin bu stratejisi Bitcoin (BTC) fiyatını nasıl etkileyecek?

Uzmanlara göre şu anda Amerika Birleşik Devletleri’ndeki Choke Point 2.0 Operasyonu nedeniyle Bitcoin ve kripto piyasası çok likit olmasa da, 1,000 BTC’nin 10 haftaya bölünmesi nedeniyle Bitcoin fiyatı üzerindeki etki önemsenmeyecek kadar az olabilir. Uzmanlara göre haftalara bölünen 100 BTC, piyasanın kolayca sindirebileceği bir işlem büyüklüğü. Bu yüzden uzmanlar büyük bir değişim beklemiyor.

Öte yandan anlık olarak Bitcoin fiyatı 26.388 dolar seviyelerinde yer alıyor. Şimdilik BTC, temel destek 26.227 dolar seviyesinde bulunan 100 günlük Üstel Hareketli Ortalama (EMA) seviyesinde. Uzmanlara göre önümüzdeki birkaç saat içinde, bu desteğin tutulup tutulamayacağı görülecek. Eğer tutulamazsa, 25.200 dolarlık alan odak noktası haline geliyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Altcoinhaberi.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Altcoinhaberi.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Altcoinhaberi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Altcoinhaberi.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Altcoinhaberi.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Altcoinhaberi.com’u bağlamaz.

Uyarı: Altcoinhaberi.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Altcoinhaberi.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Altcoinhaberi.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Başa dön tuşu