Bitcoin Çöküşlerini Bilen İsim: Büyük Kapitülasyon Olacak!

Bitcoin çöküşlerini bilmekle ünlü bir analist, düşük seviyelerden gelen rallilere rağmen piyasada ayı eğilimini sürdürüyor. Ayrıca analist, Bitcoin ve kripto piyasası hakkında yatırımcıları uyarıyor.

Ünlü Bitcoin ayısı: Bu bir ‘boğa tuzağı’

Crypto Capo takma adlı analist, Bitcoin ve altcoin’ler için hala piyasada düşük seviyeleri bekliyor. Bu doğrultuda analist, ayı piyasasının henüz sona ermediğini söylüyor. Ayrıca, BTC’nin 15.700 dolardan 30.000 dolara yükselmesinin artık sona ermiş olan bir geri çekilmeden başka bir şey olmadığını ileri sürüyor. İsabetli tahminleri olan analist, meme-coin’lerin parabolik hale gelmesinden de bahsediyor. Analist, meme-coinler’deki bu eğiliminin kripto piyasalarında yerel bir zirvenin açık bir işareti olduğunu söylüyor. Bu bağlamda analist, şu açıklamayı yapıyor:

Aralık 2022’nin dibinden gelen hareket bir düzeltmeden başka bir şey değil. Bu hareketi aynı zamanda bir iç geri çekilme, ayı piyasası rallisi, B/X dalgası, boğa tuzağı olarak da nitelemek mümkün… Bazıları bunun bir boğa tuzağı olmadığı konusunda aynı kanıda olmayabilir. Ancak, yatırımcıların çoğunluğunun alım yapması ve duygusal olarak çantalarıyla meşgul olması için ideal koşullar yaratılırsa ve yüksek beklentilerle boğa hissiyatı yaratılırsa, fiyatlar yeni dipler yaparsa, bu açıkça bir boğa tuzağıdır. Aslında bu hepsinden daha büyük bir tuzak olacak.

Bitcoin

Analiste göre, bu hareketin tek amacı herkesi yükselişe geçirmek. Ancak, analist kendisinin bu tuzağa düşmeyeceğinden emin. Bunun için, daha yüksek fiyatlardan satış yapmak ve tekrar çıkış likiditesine sahip olmak istiyor. Buradan hareketle şöyle devam ediyor:

Birçok altcoin bu hareketin büyük bir kısmını çoktan geri çekti. Bazıları zaten 2022’nin en düşük seviyesinin altında duruyor. Diğerleri büyük desteklerde ya da bunları direnç olarak yeniden test ediyor.

Bitcoin

Büyük bir kapitülasyon olayına tanık olmak üzereyiz!”

Usta analist, aşağı yönde muazzam bir hareketin yakın olduğu konusunda uyarıyor. Bitcoin’in muhtemelen 12.000 dolara ulaşma yolunda olduğunu söylüyor. Ayrıca, Ethereum’un (ETH) mevcut fiyat seviyelerinden muhtemelen %70’in üzerinde düşeceğini tahmin ediyor. Bu konudaki öngörülerini ise şu şekilde açıklıyor:

Bence büyük bir kapitülasyon olayına tanık olmak üzereyiz. Bunun hem teknik hem de temel nedenleri var. BTC için ana hedef 12.000 dolar olmaya devam ediyor. Aşağıdaki fitilleri göz ardı etmiyoruz. Ancak yüksek zaman dilimi kapanışı muhtemelen bu seviye civarında olacak. ETH’nin 500-700 dolara düşmesi mümkün. Altcoin’ler ortalama %60-%80 düşecek. Bazıları daha da fazla…Bu nedenle, en mantıklı şey piyasadan uzak durmak. Ayrıca, ortalamadan daha fazla düşebilecek altcoin’lerde short pozisyonlar almak mantıklı. Ancak, bunlar orta vadeli pozisyonlar olduğu için çok düşük kaldıraç olmalı. Dahası, sizi ana plandan uzaklaştıracak her türlü gürültüyü göz ardı edin.

Bu arada Capo’nun, 2022’nin sonlarındaki kripto çöküşünü doğru bir şekilde bildiğini belirtmek gerekiyor. Ancak birkaç ay önce yeni düşük seviyelerin gelmesini beklediğini de hatırlatalım. Crypto Capo’nun başarılı tahminleri için Altcoinhaberi.com’un bu makalesine göz atınız.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Altcoinhaberi.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Altcoinhaberi.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Altcoinhaberi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Altcoinhaberi.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Altcoinhaberi.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Altcoinhaberi.com’u bağlamaz.

Uyarı: Altcoinhaberi.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Altcoinhaberi.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Altcoinhaberi.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Başa dön tuşu