Bitcoin Çöküşlerini Bildi! ‘Bu 5 Altcoin Patlayabilir’

Kripto para piyasası Bitcoin önderliğinde yeni bir ivme yakaladı. Lider kripto 31 bin doları da kırmayı başardı. Bu olumlu havanın hakim olduğu ortamda usta analistler, patlama potansiyeli olan altcoin projelerini paylaşıyor.

Bu altcoin büyük bir çıkış yapmak üzere

Bitcoin çöküşlerini bilen Bluntz takma adlı analist, güçlü performans gösteren Ethereum (ETH) tabanlı bir altcoinin büyük bir çıkış yapmak üzere olduğunu söylüyor. Analistin geçmiş isabetli tahminlerine bu yazıdan göz atabilirsiniz. Analist, The Graph’in (GRT) fiyat modelinin mevcut değerinden %150’lik bir artış potansiyeline işaret ettiğini kaydediyor. Analiste göre, GRT yükselen bir üçgenden çıktı. Ayrıca A, B ve C olarak etiketlenen bir Elliot Wave Teorisi üç dalga düzeltme modelini tamamladı. Bu bağlamda analist, şu açıklamayı yapıyor:

Beğendiğim pek çok iyi kurulum var. GRT 4 saatlikte güzel bir yükselen üçgende kırıldı. Ayrıca büyük A-B-C haftalık zaman diliminde de tamamlanmış görünüyor. Bunun gerçekten iyi olma potansiyeli var.

Kaynak: Bluntz/Twitter

Analist, grafiğine bakarak GRT’nin yakında en az 0,25 dolar fiyat seviyesine çıkacağını tahmin ediyor.

Kaynak: Bluntz/Twitter

Yılın başından bu yana fiyatı yükselen GRT, Aralık 2022’de yaklaşık 0,05 dolardan işlem görüyordu. Bu yazının yazıldığı sırada GRT, son 24 saat içinde %1,9 düşüşle 0,10 dolar değerindeydi.

Lider altcoin de Bluntz’un radarında

Analistin radarında ayrıca önde gelen akıllı sözleşme platformu Ethereum da var. Bluntz’a göre ETH alçalan bir üçgenden çıktı. Analist, ETH’nin Temmuz ayına kadar 2.400 dolar seviyesine yükseleceğini öngörüyor. Ayrıca ETH’nin ETH/BTC grafiğinde Bitcoin (BTC) karşısında güç kazandığını da belirtiyor. Bu doğrultuda analist, şu değerlendirmeyi paylaşıyor:

ETH/BTC nihayet bir gecede ana dip seviyelerini süpürdü. Bbu da günlük USD paritesinde bir boğa bayrağı kırılmasıyla aynı zamana denk geldi. Bence yeni zirveleri hedefleyerek burada biraz ETH’ye yatırım yapma zamanı. Kripto konusunda aylardır bu kadar heyecanlanmamıştım.

Altcoin
Kaynak: Bluntz/Twitter

Analist, umut verici bir XRP rallisine hazırlanıyor

hinking Crypto Podcast’in kurucusu Tony Edward, yakın zamanda attığı bir tweet’te, Bitcoin geri çekilme zirvesine ulaştığında potansiyel bir XRP rallisi için duyduğu heyecanı dile getirdi. Analist, gözlerini umut verici altcoin’ler olarak XRP ve Ethereum’a (ETH) dikti. Edward’ın iyimserliği, Ripple ile ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) arasında sona ermek üzere olan davada Yargıç Analisa Torres’in olumlu bir karar vermesini ummasından kaynaklanıyor.

Edward, Bitcoin yaklaşık 40 bin dolarlık geri çekilme zirvesine yaklaşırken, XRP ve ETH gibi altcoin’lerin önemli bir fiyat artışı yaşayacağını öngörüyor. XRP’nin rallisine ilişkin beklentisi, Ripple davasında olumlu bir sonuca yakından bağlı. Ayrıca, bunun XRP’nin kayda değer bir yükseliş yörüngesine girmesi için gerekli katalizörü sağlayacağını öngörüyor. Edward, XRP’nin öngörülen yukarı yönlü hareketine hazırlanırken yatırım stratejisini buna göre ayarlıyor. Bu sayede, ralli sırasında kâr elde etmeyi planlıyor. Ayrıca, Bitcoin’in gelecek yıl yarıya inmesinin ardından makro boğa koşusu için XRP biriktirmeyi düşünüyor.

PEPE, DOGE’den daha iyi performans gösterecek

Ünlü kripto para analisti Miles Deutscher, PEPE’nin bir sonraki boğa döngüsünde DOGE’den daha iyi performans göstereceğini öngörüyor. Bir Twitter paylaşımında Deutscher, tahmininin arkasındaki nedenleri vurguluyor.

Deutscher’in PEPE’nin bir sonraki döngüde DOGE’den daha iyi performans göstermesini desteklemesinin ilk nedeni “Sualtı Tezi” olarak adlandırdığı şey. Analist, DOGE sahiplerine kıyasla daha az sayıda PEPE sahibinin “su altında” olduğunu belirtiyor. Bununla, yatırımları şu anda negatif olan PEPE sahiplerinin sayısının DOGE sahiplerinden daha az olduğu anlamına geliyor. Bu da ralli başladığında PEPE için DOGE’ye kıyasla daha az satış baskısı olacağı anlamına geliyor.

Deutscher ayrıca, PEPE’nin DOGE’ye kıyasla önceki tüm zamanların en yüksek seviyesine (ATH) ulaşmak için daha fazla kata sahip olduğunu belirterek iddialarını destekliyor. PEPE’nin önceki ATH’sine ulaşması için fiyatının on iki katına çıkması gerekiyor. Ancak, DOGE için potansiyel daha düşük. Çünkü, önceki ATH’sine ulaşmak için üç kattan daha az artması gerekiyor.

Altcoin

Bu altcoin fiyatı yükseliş sinyali gösteriyor

Kripto analisti David, Polkadot (DOT) fiyatının bir boğa sinyali gönderdiğini söylüyor. Kasım 2021’de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 55 dolara ulaştıktan sonra uzun vadeli bir düşüş trendi başlattı. Altcoinhaberi.com’dan takip ettiğiniz üzere altcoin, bu dönemde fiyat %90’ın üzerinde geriledi. Bu süreçte, Aralık 2022’de 4,2 dolarda uzun vadeli bir destek seviyesine dokundu.

Fiyat daha sonra toparlansa da, 7,8 dolarlık direnç bölgesi tarafından reddedildi (kırmızı ok). Ayrıca, geçen hafta bir kez daha 4,2 dolarlık destek bölgesine geriledi (yeşil ok). O zamandan beri fiyat toparlandı ve çift dip formasyonu oluşturma sürecinde. Bu, genellikle trendin yukarı yönde döneceğine işaret eden bir yükseliş formasyonudur. Buna ek olarak, haftalık RSI göstergesindeki (mavi çizgi) yükseliş sapması da buna eşlik ediyor. Bu da önemini daha da artırıyor. Bu nedenle, altcoin fiyatının yakın gelecekte %50’nin üzerinde bir artışla 7,8 dolarlık direnç bölgesine yükselme olasılığı var.

Altcoin
DOT haftalık grafik / Kaynak: TradingView

En olası görünüm, DOT fiyatının yakın gelecekte toparlanmaya devam edeceğini gösteriyor. Yakın hedef 5,5 dolar olup, 7,8 dolara ulaşma potansiyeli de var. Fiyatın 4,2 dolarlık yatay destek seviyesinin altına düşmesi halinde bu perspektif geçersiz olacaktır.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Altcoinhaberi.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Altcoinhaberi.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Altcoinhaberi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Altcoinhaberi.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Altcoinhaberi.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Altcoinhaberi.com’u bağlamaz.

Uyarı: Altcoinhaberi.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Altcoinhaberi.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Altcoinhaberi.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Başa dön tuşu