BİRKO BİRLEŞİK KOYUNLULULAR MENSUCAT TİCARET VE SANAYİ A.Ş.( Özel Durum Açıklaması (Genel)

BİRKO BİRLEŞİK KOYUNLULULAR MENSUCAT TİCARET VE SANAYİ A.Ş.( Özel Durum Açıklaması (Genel) )

İlgili Şirketler []
İlgili Fonlar []
Türkçe
Özel Durum Açıklaması (Genel)

Yapılan Açıklama Güncelleme mi?
Hayır (No)
Yapılan Açıklama Düzeltme mi?
Hayır (No)
Bahse Ait Daha Evvel Yapılan Açıklamanın Tarihi

Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı?
Hayır (No)
Bildirim İçeriği

Açıklamalar

                   Şirketimize ilişkin olan Koyunlu Halı Markası kapsamında, Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi ile ” ISTAR-HALI DESEN TASARIMI MÜSABAKASI ” konusunda sözleşme imzalanmıştır.
?             Üniversitenin Güzel Sanatlar Fakültesine bağlı Dokuma ve Moda Tasarımı Bölümü  ile yürütülecek olan yarışın emeli,
?             Türk Kültürü için değerini sürekli koruyan halı sanatının, tarihi, kültürel ve ekonomik sürdürülebilirliğine katkıda bulunmak,
?             Küresel ve ulusal pazarda rekabet edebilecek Türk halı markalarının oluşturulmasına katkıda bulunmak,
?             Türk halı sektörünün markalaşmada gereksinim duyduğu yaratıcı, özgün, estetik, fonksiyonel ve moda yaratabilecek dizaynların geliştirilmesine ve kesime bu özelliklere sahip eserler tasarlayabilen tasarımcıların kazandırılmasına katkıda bulunmak.
?             Üniversite-Sanayi ortaklığı ile Türk dokuma bölümünün muhtaçlık duyduğu nitelikli işgücünün yetiştirilmesine ve işbirliği ruhunun oluşmasına katkıda bulunmak.
?             Tasarımcı adaylarının gerçek iş şartlarını ve halı tasarım sürecini deneyimlemesine fırsat sunmak,
?             Özverili,  sabırlı ve yaratıcı çalışmalar ile başarıların ödüllendirilmesini sağlamaktır.
Müsabaka Ödüllü Yarış Olup, müsabakaya girecek olan desenler Koyunlu Halı Fabrikamızda dokunacak olup,  yarışmaya çevrim içi (Online) müracaatlar 13 Ocak 2023 – 28 Şubat 2023 tarihleri ortasında yapılacak olup, yarış sonunda  “Koyunlu Halı Markamız ”  yepisyeni desenleri kataloğuna kazandırmış olacaktır.  Dereceye giren desenler için ödül merasimi ise 10 Haziran 2023 tarihinde gerçekleştirilecektir.  
Müsabaka ile ilgili tüm duyuru ve bilgilendirmeler http://www.ohu.edu.trlistaryarisma web sitesi üzerinden yapılacaktır.

http://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/1102729

BIST

Başa dön tuşu