Binance’e Durdurma Sonrası Bu Altcoin Türbülansa Mı Giriyor?

Son gelişmeler Binance’i Belçika’da bir yol ayrımına getirdi. Şimdi herkes bu durumun altcoin BNB için anlamını merak ediyor. Diğer taraftan yeni hükümet düzenlemelerinden kaynaklanan potansiyel yansımalar ortaya çıktı.

FSMA’nın Binance’e talimatı

Altcoinhaberi.com olarak bugün yer verdiğimiz üzere ülkenin en üst düzey düzenleyici kurumu olan Belçika Finansal Hizmetler ve Piyasalar Kurumu (FSMA), kripto para borsasına kesin bir emir vererek yerel müşterilere verilen hizmetlerin derhal durdurulmasını talep etti. FSMA 23 Haziran’da yayınladığı resmi açıklamada Binance’in kripto para birimleri ile Avrupa Ekonomik Alanı dışındaki ülkelerden gelen yasal para birimleri arasında değişim ve saklama cüzdanı hizmeti verdiğini vurgulayarak bunu mevcut yasakların ihlali olarak değerlendirdi.

Binance'in Yeni Listeleyeceği Altcoin Belli Oldu!

İlginç bir şekilde, bu son gelişme, Binance’in her ikisi de Avrupa Ekonomik Alanı’nın bir parçası olan Hollanda ve Kıbrıs’taki hizmetleri askıya alma yönündeki önceki duyurusunu yansıtıyor. Dahası, Fransız yetkililer tarafından Binance’in faaliyetlerine yönelik potansiyel soruşturmalar hakkında söylentiler dolaştı. Bunlar daha sonra borsanın tesislerine rutin ziyaretler olarak açıklığa kavuşturuldu.

Altcoin BNB’nin son gelişmelere tepkisi

Altcoin BNB’nin günlük zaman dilimi grafiği incelendiğinde kripto para için zorlu bir ay geçirdiği görülüyor. Değerinde kayda değer bir düşüş yaşadı. Buna göre bu dönemde bir ölüm haçının ortaya çıkışına tanık oldu. Şu anda BNB, %1,6’nın üzerinde mütevazı bir artışı yansıtan yaklaşık 248,6 dolar seviyesinde işlem görüyor. Ancak, bu olumlu harekete rağmen genel eğilim düşüş yönünde seyretmeye devam ediyor.

Hareketli Ortalama Yakınsama Sapması (MACD) göstergesi şu anda sıfırın üzerinde konumlanıyor. Buna göre bu durum olumlu bir eğilime işaret ediyor. Ancak, genel eğilim düşüş yönünde kalmaya devam ediyor. Göreceli Güç Endeksi (RSI) 40’ın altında yer alıyor. Altcoin BNB için sınırlı yükseliş momentumuyla düşüş görünümüne işaret ediyor.

Fiyat düşüşünün ortasında olumlu duygu

Altcoin BNB’nin fiyatındaki düşüş eğilimine rağmen farklı göstergeler de var. Buna göre Coinglass’tan alınan veriler kripto para birimini çevreleyen olumlu bir duyarlılığı ortaya koyuyor. Fonlama oranı istatistikleri, birden fazla borsada sürekli olarak pozitif bir fonlama oranı göstermekte. Buna göre bu durum yatırımcıların gelecekte potansiyel bir fiyat artışı beklediğini ima etmektedir.

Binance'den Bu 4 Altcoin İçin Duyuru: Delist de Var!

Binance düzenleyici zorluklarla mücadele ederken, Belçika’daki geleceği, operasyonları ve dolayısıyla BNB için potansiyel sonuçlarla birlikte dengede duruyor. Kripto paranın son dönemdeki fiyat düşüşüne rağmen, olumlu piyasa duyarlılığı var. Ayrıca fonlama oranı traderlar arasında iyimserliğe işaret ediyor. Durum hala dinamik durumda. Ayrıca Binance’in bu düzenleyici direktiflere vereceği yanıt ileriye dönük altcoin BNB’nin yolunu şekillendirecek.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin. Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Altcoinhaberi.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Altcoinhaberi.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Altcoinhaberi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Altcoinhaberi.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Altcoinhaberi.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Altcoinhaberi.com’u bağlamaz.

Uyarı: Altcoinhaberi.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Altcoinhaberi.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Altcoinhaberi.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Başa dön tuşu