Binance Yöneticisinden Kripto Para Uyarısı: Büyük Dalga! – Altcoinhaberi.com

Kripto para piyasası, zor bir 2022’nin ardından 2023’e düzenleyici baskıyla girdi. Bir Binance yetkilisi alarm çanlarını çalıyor ve daha katı ABD düzenlemelerinin kripto piyasasında büyük bir dalga yaratabileceğini belirtiyor.  

“Kripto para piyasasında büyük dalgalanmalar olabilir!”

Binance’in Baş Strateji Sorumlusu Patrick Hillmann, ABD’deki katı kripto para düzenlemelerinin sektörü boğabileceğinden ve piyasada büyük dalgalanmalara yol açabileceğinden endişe ediyor. Eşi benzeri görülmemiş başarısızlıklarla geçen bir yılın ardından, kripto para uzmanları, 2023’ün sektör için yeni bir başlangıç ​​yapacağına dair umutlarını sürdürdüler. Bunun yerine, endüstri kendisini ABD hükümetinin şiddetli bir baskısının alıcı tarafında buldu. Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), geçen ayın sonlarında kripto borç veren firmalara para cezaları ve diğer cezalar verirken, federal bankacılık yetkilileri, kripto şirketlerinin ülkede faaliyet göstermesini zorlaştırmaya yönelik görünen açıklamalar yayınladı.

Düzenlemenin kripto para piyasası için oluşturduğu en büyük tehdit, başka bir kripto para borsasının çökmesi veya milyonlarca doların çalınması değil. En azından, dünyanın en büyük kripto borsası Binance’in baş strateji sorumlusu Patrick Hillmann Salı günü böyle söyledi. Hillmann, ABD kripto para birimi yasalarının giderek daha katı ve dar görüşlü hale geldiğini, bunun da kripto piyasasında bazı ciddi çalkantılara neden olabileceğini veya devam etmesi halinde muhtemelen büyüyen sektörü boğabileceğini belirtti. Devam eden kripto baskısı hakkında konuşurken, Hillmann, şunları kaydetti:

ABD her zaman gerçekten büyük yenilikleri teşvik eden bir yer oldu. Ne yazık ki, bunun zaman içinde yatırımcılara gerçek bir maliyeti olacağını görüyoruz.

Kripto para

FTX sonrası, kripto üzerinde düzenleyici baskı giderek artıyor

Altcoinhaberi.com’dan takip ettiğiniz üzere, eskiden dünyanın en büyük ikinci borsası olan kripto borsası FTX’in dramatik çöküşünün bir sonucu olarak, ABD’deki düzenleyici makamlar mevcut kripto kurallarının uygulamalarını artırdı. Federal Rezerv, Federal Mevduat Sigorta Kurumu ve Döviz Denetleme Ofisi Ocak ayında ortak bir bildiri yayınlayarak bankaları ‘kripto varlıklarla ilgili faaliyetlerden’ kaynaklı riskler konusunda uyardı. Açıklama, genel bir uyarı ile birlikte yayınlandı.

Takip eden haftalarda SEC, kripto paraları savunan ve kullanıcıların belirli kripto paraları tuttukları için ödül aldıkları ‘staking’ olarak bilinen özellikleri yasaklayan ünlülere yedi rakamlı para cezaları verdi. Bu ayın başlarında, Kaliforniya merkezli Kraken borsası, staking özelliğiyle bağlantılı uygunsuz açıklamalar nedeniyle 30 milyon dolar para cezasına çarptırıldı.

Kripto para

Stablecoin’ler ve borsa tokenleri hedefte

Hillmann, özellikle stablecoin’leri ve borsa tokenlerini hedefleyen kripto düzenlemelerinin yaygınlaşmasından endişe duyuyor. Stablecoin’ler ve borsa tokenleri, değeri dolar veya altın gibi harici bir varlığa sabitlenen kripto paralardır. Borsa tokenleri, kripto borsalarındaki işlemleri kolaylaştırmak için kullanılır. Hillmann, “böyle bir zamanda bunu kullanıcılardan aldığınızda, güvenlik ağı ortadan kalkar” diyor. Ayrıca, ABD finans kurumları üzerinde kriptoya hizmet vermeyi durdurmaları için bir baskı kampanyası gördüklerini de belirtiyor. Bu nedenle Hilmann’a göre kripto yatırımcıları, paralarını güvenli bir yere kaydıramamanın yanı sıra borsalardan kolayca para çekemiyorlar.

Hillmann’ın sözleri, Paxos’un Binance ile olan ortaklığını yönetmesiyle ilgili ele alınmamış sorunları gerekçe göstererek, New York Mali Hizmetler Departmanı’nın Blockchain platformu Paxos’a Binance’in stablecoin’ini (BUSD) basmayı durdurma emrini takip ediyor. BUSD, bir dolarlık peg’ini korurken, USDC ve USDT gibi rakiplerine karşı pazar payını önemli ölçüde kaybetti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Altcoinhaberi.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Altcoinhaberi.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Altcoinhaberi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Altcoinhaberi.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Altcoinhaberi.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Altcoinhaberi.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Altcoinhaberi.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Altcoinhaberi.com’u bağlamaz.

Uyarı: Altcoinhaberi.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Altcoinhaberi.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Altcoinhaberi.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu